Hlavní navigace

Prima kino: Hon na Šakala a tanec workoholika

[Tisková zpráva] V pátek 7. května od 22:15 nabízí Prima kino jedinečný dramatický snímek s názvem Šakal, kde se v záporné hlavní roli profesionálního zabijáka netradičně objeví Bruce Willis. Představí chladnokrevného zločince, který při přípravě atentátu na samotného ředitele FBI pracuje v naprostém utajení a s využitím nejmodernější techniky.

Sdílet

Jediná cesta, jak tohoto nájemného vraha zastavit, vede přes propuštění teroristy Declana, ztvárněného Richardem Gerem. Declan pochopí, že se Šakal chce dostat do USA přes Velká jezera a dokonce se s ním zcela nečekaně střetne tváří v tvář. Když později Šakal zabije ženu, s níž se Declan začal sbližovat, boji na život a na smrt mezi dvěma dávnými nepřáteli nestojí už nic v cestě.

Před natočením snímku se o hvězdném obsazení hodně diskutovalo. Roli Šakala odmítli Sean Connery, Liam Neeson nebo Matthew McConaughey. Před Brucem Willisem pak byla tato role nabídnuta i Richardu Gereovi, který ji ale odmítl, protože si chtěl zahrát kladného hrdinu. Po natočení filmu si Willis a Gere slíbili, že spolu už nikdy nebudou na žádném filmu spolupracovat.

Také v sobotu navštíví televizní obrazovku charismatický Richard Gere, tentokrát však v žánru romantické komedie. Ve snímku Smím prosit? se od 20.00 hod zakouká do pohybů krásné učitelky tance (hraje Jennifer Lopezová). Přepracovaný úředník se rozhodne navštěvovat taneční kurz a překvapivě se mu tanec dostane nejen do krve, ale i do srdce a zdá se, že by mohl být i klíčem k záchraně jeho manželství. Taneční komedie Smím prosit? je remakem japonského filmu z roku 1996. Snímek získal nominaci na Golden Satellite Award v kategorii Nejlepší původní píseň, konkrétně za „The Book Of Love“ Stephena Merritta.

Sobotní noc přinese od 22.20 hod akční atmosféru ve filmu slavného režiséra Michaela Manna s názvem Miami Vice. Detektiv Ricardo je zdvořilý a netečný elegán žijící s počítačovou analytičkou Trudy, který v utajení pracuje na odhalení bandy pašeráků drog a vrahů. Naproti tomu je jeho kolega, detektiv James, záletník a švihák. Tedy jen do chvíle, než se zamiluje do čínskokubánské manželky obchodníka se zbraněmi a drogami. Dopadení zločince tak dostává osobní rozměr a dva policisté v každodenním boji s podsvětím musí využít všech svých sil. Snímek Miami Vice je celovečerní verzí stejnojmenného seriálu z let 1984 až 1989, který měl celkem 111 dílů. Album „Miami Vice Theme“ od Jana Hammera se dostalo na první příčku žebříčku Billboard v USA a stalo se ve své době nejúspěšnějším televizním soundtrackem všech dob.