Hlavní navigace

Prima kino nabídne drama ve válce, v lásce i v židovské synagoze

[Tisková zpráva] Zdá se, že ve válce je nejhůř především na frontě a kdo je za ní, tomu příliš o život nejde. Prima kino ale hned v pátek 25. září od 21.20 ukáže, že to nemusí být pravda, a to v akčním snímku s názvem Za nepřátelskou linií.

Sdílet

Když totiž sebevědomý poručík Chris, v podání Owena Wilsona, jednou při průzkumné akci vyfotí, co by se nemělo dostat nikdy na veřejnost, jde mu náhle o život stejně jako vojákům v zákopech. Děj filmu je zasazen do neurčité doby, která je charakterizována jako „pozítří“ a je inspirována znepokojivou situací v Bosně. Pro velký úspěch snímku pak byla natočena během následujících osmi let hned dvě pokračování, i když pokaždé jiným tvůrcem a s jiným hereckým obsazením. Tohoto prvního dílu trilogie se ujal režisér John Moore, od něhož Televize Prima nedávno vysílala také akční snímek natočený podle skutečné události, remake filmu Let Fénixe. Už v něm jste se proto mohli přesvědčit, že je tento režisér v akčních snímcích s leteckou tématikou jako ryba ve vodě.

V sobotu se mohou návštěvníci Prima kina od 20.00 těšit na filmové zpracování jednoho z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů. Půjde totiž o romantické drama britské spisovatelky Jane Austenové s názvem Pýcha a předsudek. Diváci se v něm v čase vrátí do Anglie konce 18. století a budou svědky osudů pěti krásných dcer Bennetových, které mají od své matky jediný návod, jak šťastně žít – a to bohatě se provdat. Jak se s tímto údělem dívky vyrovnají, zejména pak vzpurná Elizabeth, jíž ztvárnila půvabná Keira Knightley? Tato herečka si mimochodem za svůj výkon vysloužila nominaci na Oscara, stejně jako výprava, kostýmy a hudba ve filmu. Výjimečnost filmu dokládají nejen tato uznání, ale i způsob zpracování klasické romantické zápletky, k němuž dodává sám režisér Joe Wright následující: „Rozhodně jsem se chtěl vyhnout bezstarostné idylce, kterou se filmy z tohoto historického období často vyznačují. Snažil jsem se Pýchu a předsudek co nejvíc přiblížit skutečnosti a současnosti. Je to příběh o mladých dívkách, které se poprvé v životě zamilují. To se před dvěma sty lety vyjadřovalo stejně jako dnes…“

Neděle 27. září nabídne od 22.10 pohled do opravdu velmi specifického prostředí, a to mezi členy ortodoxního židovského spolku. Jak se s tím vyrovná Melanie Griffit, která se coby detektiv do této společnosti dostane ve snímku Cizinec mezi námi? A jak se vůbec provádí vyšetřování vraždy a následně i velké finanční machinace tam, kde je všechno řízeno jinými pravidly než v obyčejném světě? Hlavní hrdinka Emily se bude muset přizpůsobit svým chováním většině, aby pronikla až k odhalení skutečné pravdy. Slavná herečka Melanie Griffith předvede ve snímku jako vždy zcela přesvědčivý a bezchybný výkon. V soukromém životě se jí to však až tak nedaří. Není totiž tajemstvím, že je v současné době opět v léčebně, kam jí odvezl její manžel, herec Antonio Banderas. Melanie trpí problémy s drogami a alkoholem už od 70. let, ale v posledních týdnech se údajně opět vyhrotily, a proto se talentovaná herečka preventivně uchýlila do léčebny v Utahu. Samotný Antonio Banderas v populární americké talkshow Ellen DeGeneres však zcela vyvrátil tvrzení, že se s herečkou hodlá kvůli drogám rozvést.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).