Hlavní navigace

Prima kino navštíví herecké legendy

[Tisková zpráva] V neobvyklých rolích se tento víkend představí Clint Eastwood, Arnold Schwarzenegger, a především John Malkovich.

Sdílet

Prima kino vnese v pátek 17. 7. ve 22.00 do vašich domovů dávku napětí v kriminálním thrilleru s názvem Absolutní moc. Za i před kamerou ve snímku exceluje Clint Eastwood, což mu ostatně vyneslo Oscara právě za režii. Další dvě filmová ocenění pak připadla do kategorie Nejlepší vedlejší herecký výkon a Nejlepší film roku. Cesta Clinta Eastwooda ke slávě započala už v 60. letech, kdy se stal westernovou hvězdou díky filmům italské legendy Sergia Leoneho, jakými jsou např. Pro hrst dolarů či Dobrý, zlý a ošklivý. Zasednutí na režisérské křeslo se Eastwoodovi vyplatilo poprvé až v roce 1992, kdy šokoval veleúspěšným autorským filmem Nesmiřitelní, který posbíral mnohá filmová ocenění.

Trocha odlehčení čeká na diváky v sobotu ve 20.00, kdy se na Primě objeví snímek Pravdivé lži, který koketuje s několika žánry: akčním, komediálním i kriminálním. Film v režii Jamese Camerona, známého především díky trháku Titanic, přinesl dva Zlaté glóby do rukou herečky Jamie Lee Curtisové a byl nominován i za nejlepší vizuální efekty. Hlavního hrdinu v něm představuje Arnold Schwarzenegger. Tento rakouský rodák se stal během života hvězdou nejprve v kulturistice, kde je dodnes považován za nejlepšího v historii tohoto sportu, a poté ve filmu, který ho pasoval zejména do rolí tvrdých mužů v akčních filmech. K jeho neslavnějším rolím jednoznačně patří Terminátor či barbar Conan. Poslední a pro mnohé šokující životní změnu učinil Arnold Schwarzenegger v říjnu 2003, kdy se stal po mimořádných volbách 38. guvernérem státu Kalifornie.

Víkend zakončí komedie se sci-fi nádechem, a to film V kůži Johna Malkoviche. Od 22.10 tak na obrazovce Primy zazáří sice John, ale pozor – jak Malkovich, tak Cusack, jenž ztvárnil hlavní postavu. Známější role na tohoto herce čekala v 90. letech v jednom z nejlepších filmů Woodyho Allena, ve Výstřelech na Broadwayi. Proslavil se však až později ve filmu Con air. Herec, režisér a producent John Malkovich se ve snímku se svým jménem objeví ve velmi neobvyklé roli, ve které bude hrát více méně sám sebe. Ve filmu se prosadil hned první úlohou slepého pana Willa, která mu ve společenském dramatu Místa v srdci vydobyla nominaci na Oskara. Diváci si jej však vybaví i v jeho dalších slavných hereckých kreacích ve filmech Valmont a O myších a lidech. Na letošním MFF v Karlových Varech převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a uvedl zde i svůj režijní debut Tanečník seshora.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).