Hlavní navigace

Prima kino: Nebezpečná koncentrace hvězdných výkonů

[Tisková zpráva] Napínavý thriller Hra na schovávanou v pátek od 22.10 představí v hlavní roli Roberta De Nira. Starostlivý otec David se obává o svou malou dcerku Emily, která stejně jako on trpí náhlou ztrátou maminky. Vdovec David se rozhodne odstěhovat, aby Emily rozvířil mysl od chmurných myšlenek a vzpomínek. Když se dozví, že si jeho dcerka vytvořila ve svém světě imaginárního přítele Charlieho, má nejprve radost. Později však zjišťuje, že Charlie je možná víc skutečný, a hlavně nebezpečný, než by si přál. Zajímavostí dramatu je, že byl distribuován s celkem pěti odlišnými závěry. Studio 20th Century Fox pak poslalo film do kin bez posledního kotouče, který byl doručen zvláštními kurýry přímo do promítacích místností. Mělo se tak zabránit předčasnému vyzrazení zápletky filmu.

Sdílet

Pokračování slavné romantické komedie s Bridget Jonesovou, tentokrát s podtitulem S rozumem v koncích, rozveselí od 20.00 hod sobotní náladu. Titulní hrdinka naposledy skončila šťastná a spokojená v náručí vytouženého milence Marka. Teď ale nejistá Bridget začne tropit v dokonalém vztahu občasné žárlivé scény, zvlášť jde-li o krásnou a štíhlou Markovu novou asistentku. Rozbouřená láska dostane navíc ještě další ránu, když se znenadání objeví Bridgetin bývalý šéf a známý dobyvatel ženských srdcí Daniel. S ním se dostane zmatená třicátnice až do Thajska, kde nakonec skončí nešťastná ve vězení. Jediný, kdo ji může zachránit, je Mark – ten ale nevěří, že mu Bridget byla s Danielem věrná. Jak zapeklitá situace dopadne? Stejně jako u prvního dílu musela herečka Renée Zellwegerová kvůli snímku přibrat tolik, že velikost jejího oblečení stoupla z čísla 6 na 14. Režisérka Beeban Kidronová se později přiznala, že se v průběhu natáčení nikdy nepodívala na první díl – nechtěla totiž být ničím ovlivňována.

Sobotní noc navštíví od 22.25 hod Demolition Man. Akční komedie se Sylvesterem Stallonem, Wesley Snipesem a Sandrou Bullockovou vypráví příběh policisty Johna Spartana, řečeného Demolition Man. Ten při boji se zločincem Phoenixem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí v troskách explodujícího domu. Za trest jsou oba – policista i zločinec – zmrazeni na desítky let. Když se pak podaří v daleké budoucnosti Phoenixovi uprchnout, nezbývá než pro jeho dopadení přivést k životu i policistu Spartana. Staří známí se tak setkávají v prostředí, které je pro oba zcela neznámé a plné nečekaných změn. Herec Sylvester Stallone si přál, aby roli Simona Phoenixe hrál Jackie Chan, ten však odmítl. I do jeho hlavní role však byli zvažováni původně jiní herci, např. Jean-Claudie Van Damme nebo Steven Seagal.

Konec víkendu zařídí v neděli od 22.30 kriminální thriller Dokonalá vražda s Michaelem Douglasem a Gwyneth Paltrowovou v hlavních rolích nesmiřitelných manželů. Obchodník Steven přijde na to, že může odvrátit vlastní bankrot tím, že zařídí vraždu své bohaté manželky Emily. Jako nájemného vraha si vybere milence své ženy, kterého vydírá. Pečlivě vymyšlený plán však nevyjde a podezření padne právem na Stevena. Film vychází v mnohém z Hitchcockova snímku Vražda po telefonu a nabízí podobně dramatické scény, které berou dech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).