Hlavní navigace

Prima kino plné skutečných událostí

[Tisková zpráva] Dramatické příběhy píše život sám – a vy máte šanci tři z nich zhlédnout právě tento víkend v Prima kině!

Sdílet

V pátek 11. září se od 20.00 přesunou diváci Televize Prima v čase, a to o více než padesát let zpátky. Prima kino je zavede přímo doprostřed válečných událostí z druhé světové války – konkrétně do nechvalně proslulého amerického přístavu Pearl Harbor. Jak se změní život mladíkům, kteří místo aby řešili, kdo přebral komu dívku, jsou nahnáni do obranné akce proti Japoncům? Problémy a rvačky jsou najednou malicherné a v zuřivé bitvě na život a na smrt se zapomíná na všední život. Jak se s touto nesnadnou rolí vypořádal Ben Affleck nebo Josh Hartnett v hlavních úlohách? Ben Affleck se může chlubit drobným náskokem – do milostného dramatu s katastrofickým nádechem ho totiž režisér Michael Bay obsadil už ve snímku Armageddon, kde mu jako partnerku přidělil krásnou Liv Tyler. Perličkou filmu Pearl Harbor, natočeného podle skutečných událostí z prosince roku 1941, je, že se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako film s největším počtem explozí. Při natáčení navíc skutečně jedno z japonských letadel havarovalo, pilot to však přežil a záběr se nakonec ve filmu použil.

V sobotu večer se Prima kino v osm hodin večer promění v taneční parket. K tanci vás pozve sám Antonio Banderas v muzikálovo-dramatickém snímku s názvem Tančím, abych žil. Sledujte, jak se Antonio coby učitel tance rozhodne vyučovat problematické studenty svým originálním tanečním sestavám. A jak to dopadne, když k jeho milované hudbě přivede studenty naopak jejich oblíbená černošská muzika? Příběh je inspirován skutečnou osobností, a to bývalým profesionálním tanečníkem Pierre Dulainem, který se po skončení kariéry věnoval výuce ve školách. Tento původem Angličan byl ve své době světově uznávaným tanečníkem a učitelem tance, dosáhl řady tanečních ocenění a mimo jiné založil Dancing Classrooms – výchovný program dosud běžící v řadě veřejných škol v New Yorku.

V neděli 13. září ve 22.15 zavede Prima kino své diváky pro změnu do vězeňského prostředí ve slavném dramatu s názvem Brubaker. Jak se bude dařit zásadovému Robertu Redfordovi vést věznici, v níž klasicky dosud bachaři a pracovníci spíše jen využívali svých výhod a vykořisťovali vězně? Má vůbec šanci představa, že trest by měl sloužit k nápravě? Přesvědčivý výkon Roberta Redforda v hlavní roli vás každopádně do jeho odvážného boje proti nesprávnému systému vtáhne, ani nebudete vědět jak. Mnozí fanoušci dokonce jeho roli Brubakera považují za vrcholnou. Za zmínku stojí také to, že i tento snímek byl natočen podle skutečného příběhu, tentokrát o řediteli věznice z roku 1968. Jak se této události ujal slavný režisér Stuart Rosenberg, známý především díky své spolupráci s Paulem Newmanem na filmu Frajer Luke, se můžete těšit v nedělní filmové dávce Televize Prima !