Hlavní navigace

Prima kino: Pomsta a šokující české loupeže

[Tisková zpráva] V pátek, kdy se na obrazovky televize Prima opět od 20.00 hod vrací s premiérou nového dílu seriál Julie Lescautová, navštíví od 22.10 hod Prima kino na slovo vzatý Specialista. V akčním thrilleru ho ztvárnil Sylvestr Stallone, který bude po boku sex-appealem nabité partnerky Sharon Stoneové bojovat proti gangsterskému klanu Leonů. Specialistu na výbušniny Raye si najme půvabná, ale nebezpečná May především proto, že už od dětství prahne po pomstě za zavražděné rodiče.

Sdílet

Sám Ray má však s Leonovými nevyřízené účty. Nezapomněl totiž na svého hlavního protivníka Neda, bývalého parťáka a špičkového pyrotechnika. Jak dopadne souboj dvou profesionálů?V hlav­ní roli dramatu se objeví Sylvestr Stallone, který však byl až druhou alternativou. Nabídku, aby film režíroval a zároveň si v něm zahrál hrdinu, dostal totiž původně Steven Seagal. Řekl si ale o příliš vysoký honorář, a proto se studio rozhodlo pro poněkud skromnějšího Stalloneho.

Milovníci českých snímků, inspirovaných skutečnými událostmi, si přijdou na své v sobotu od 20.00 hod v kriminální komedii Prachy dělaj člověka. Hlavními protagonisty jsou tři kamarádi, kteří si spolu leccos zažili už za minulého režimu a čerstvě nastolený kapitalismus jim přinesl vidinu velkých peněz, získaných jak jinak než nelegálně. Film je totiž rekonstrukcí dvou největších českých loupeží uplynulých let. Při první se lupičům podařilo ukrást z pražské pošty 28 milionů, při druhé přepadli bankovní obrněné vozy a získali 150 milionů. Vše beze stopy, které by se mohla policie chytnout. Jak ale pustit do oběhu tak velké peníze a zůstat nenápadní? Celý projekt vede až ke kořenům mezinárodního zločinu a k legendárnímu vykradení banky Paribas v Nice v 1978. Nebyly na českou akci použity peníze a zkušenosti právě z tohoto přepadení? Za vším hledejte nikým nepoznaného, dodnes nedopadeného zločineckého génia.

Ani sobotní noc nedopřeje chvilku oddychu. Od 22.25 hod se představí Steven Seagal v akčním thrilleru Nemilosrdná spravedlnost. Na jeho začátku stojí šokující událost, kdy je na ulici nalezen zastřelený policista Bobby. Jeho parťák a kamarád Gino se rozhodne vypátrat, kdo má zákeřnou vraždu na svědomí. Pátrání povede kroky hrdinů až přímo k vládci celého brooklynského podsvětí. Zajímavostí je, že podobně jako u snímku Specialista byli na představitele hlavní role zvažování dva stejní herci – Sylvestr Stallone a Steven Seagal. Sylvestr si přitom obsazení velmi přál především kvůli spolupráci s režisérem Johnem Flynnem. Ten však nakonec přeci jen obsadil Stevena Seagala, který se pro tentokrát výjimečně vzdal choreografie všech soubojů.