Hlavní navigace

Prima kino s napětím, smíchem i láskou tentokrát představuje Michaela Madsena či Jackie Chana

[Tisková zpráva] V pátek, v poslední červencový den, vám Prima pořádně zvedne adrenalin – od 22:10 totiž můžete být přítomni neobyčejné bankovní loupeži! Snímek s názvem „44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu“ vychází ze skutečných událostí při přepadení banky. Na zemi tehdy zůstali ležet dva mrtví a patnáct lidí bylo zraněno. Byla to nejbizarnější a nejhrdinštější akce v historii losangeleské policie. Snímek nabízí kromě napětí také skvostný výkon hlavního představitele Michael Madsena.

Sdílet

Tomuto americkému herci pomohla v kariéře především spolupráce s režisérskou ikonou jménem Quentin Tarantino. Nejprve se proslavil v roli kultovního, mrazivě klidného psychopata ve filmu Gauneři, později se objevil i v obou dílech Kill Billa a také v komiksem inspirovaném snímku Sin City, a to po boku takových hvězd jako Bruce Willis, Mickey Rourke, Elijah Wood a dalších.

První srpnovou sobotu ozvláštní večer od 20:00 film Tenkrát na Východě s hvězdným Jackiem Chanem. Snímek je směsí komedie, westernu, dobrodružství a kung-fu. Pestrost, vtip a bizarní situace rozhodně nebudou chybět, jak už to ostatně známe i z jiných filmů, v nichž kung-fu star Jackie Chan učinkoval. Tento hongkongský herec se už odmala rád pral a u filmu začínal jako kaskadér, dokonce si zahrál i s Brucem Lee. Později však vsadil na svůj komediální potenciál a natočil dnes již kultovní snímek O opilém mistrovi. Mezi jeho další filmy patří i Rachot v Bronxu nebo Křižovatka smrti. Svou zásluhu má však především v tom, že vůbec jako první vnesl do kung-fu filmů výrazný komediální prvek.

V neděli 2. srpna od 22:05 zajásá každá romantická duše při snímku Mapa lidského srdce. Neuvěřitelný příběh lásky eskymáckého mladíka a míšenky přináší mnoho dramatických situací, které musí Jason Scott Lee a Anne Parillaud ve svých rolích zvládnout, aby si navždy spočinuli v náruči. Jason Scott Lee se proslavil především díky snímku Dračí život Bruce Lee, kde ztvárnil právě onu hlavní postavu, legendárního Bruce Lee. Také hlavní role Mauglího ve filmové adaptaci Knihy džunglí herci zařídila patřičný věhlas. Francouzská herečka Anne Parillaud pak hraje především ve francouzských snímcích, mezi nejznámější patří thriller Brutální Nikita, v němž si zahrála hlavní roli coby sexy vražedkyně.