Hlavní navigace

Prima kino se již po čtvrté ocitne s Melem Gibsonem blízko smrti, bude při havárii letadla uprostřed pouště i při únosu krásné Michelle Pfeiffer.

[Tisková zpráva] Jedenáct let po natočení prvního dílu kultovního akčního snímku Smrtonosná zbraň přichází v pořadí už čtvrtý díl, který ovšem ani tentokrát nešetřil kvalitou! V pátek 28. srpna od 22.00 v TV Prima snímek přesvědčí, že i v posledním pokračování opět najdete geniální perličky jak ve scénáři, tak v akčních scénách.

Sdílet

Tentokrát bude dvojice sympatických detektivů v podání Mela Gibsona a Danny Glovera čelit čínské mafii a hongkongskému zabijákovi. Do hvězdného hereckého ansáblu navíc přibyl Chris Rock a Jet Li, který uplatnil své charisma coby hlavní záporák. Tento pekingský herec se již od mládí věnuje Wu-Shu, což je sestava pohybů znázorňující souboj s imaginárním protivníkem, v níž je bojové umění obohaceno o akrobatické prvky. Dotáhl to až do národního týmu, a dokonce své umění předváděl před Bílým domem. Pokud se uměním tohoto herce chcete pokochat na filmovém plátně, určitě zhlédněte snímky Klášter Shaolin nebo epos Once upon a time in China, kde ztvárnil čínského lidového hrdinu, lékaře a neporazitelného bojovníka.

V akčním naladění divák zůstane i v sobotu 29. srpna, kdy se ocitne v katastrofické situaci ve snímku Let Fénixe, který se vysílá ve 20.00. Jak si poradí skupina trosečníků, jež je po letecké havárii vydána napospas pusté poušti Gobi? Tváří v tvář pustině, s omezenými zásobami jídla a vody si najednou všichni uvědomí, že jedinou nadějí je dokázat „nemožné“. Musejí z vraku postavit nové letadlo… Snímek Let Fénixe se vydal na cestu k divákům v roce 2003, kdy bylo rozhodnuto o natočení remaku stejnojmenného filmu z roku 1965. Do režisérského křesla zasedl slavný John Moore, který byl údajně příběhem doslova fascinován. Tento režisér si ostatně vždy vybírá zajímavá a neotřelá témata. V minulém roce například příjemně překvapil snímkem Max Payne, který je inspirován počítačovou hrou a který se pyšní Markem Wahlbergem v hlavní roli.

Ani v neděli 30. srpna nedopřeje Prima kino svým návštěvníkům chvíli klidu a zvedne jim adrenalin thrillerem Do noci. Co všechno se může stát obyčejnému leteckému inženýrovi při procházce městem? Co je třeba, aby zachránil svůdnou Michelle Pfeiffer z rukou iránských ozbrojenců? A proč ji vlastně pronásledují? Odpovědí budou ukradené drahokamy ze žezla dávného perského panovníka, které půvabná žena u sebe schraňuje. Nenechte si ujít napínavý příběh s Jeffem Goldblumem jako trochu nešikovným akčním hrdinou! Jeho půvabná partnerka má navíc na thrillery vyloženě talent. Stačí si vzpomenout na dnes už legendární snímek Pod povrchem, kde jí dělal společnost děsivý Harrison Ford coby vražedný manžel. Hned je jasné, proč režisér John Landis vsadil ve strhujícím snímku na její přesvědčivý výkon…