Hlavní navigace

Prima kino: Superman a tygři

[Tisková zpráva] V pátek od 20.00 hod představí v Prima kině své nadpřirozené schopnosti legendární hrdina snímku Superman se vrací. Tentokrát má tento bojovník proti zlu dokonce naději, že není ve vesmíru sám svého druhu – na planetě Krypton se totiž zřejmě objeví známky po existenci někoho ze Supermanových příbuzných. Ani po šesti letech usilovného pátrání však osamělý hrdina nikoho nenalézá a navíc po návratu do Metropolisu zjistí, že svět už jeho zásahy proti zločinu dále nepotřebuje.

Sdílet

Aby toho nebylo málo, musí Superman sledovat rodinný život své lásky Lois Laneová a vypořádat se s dávným soupeřem Lexem Luthorem. Dobrodružný sci-fi snímek o létajícím spasiteli byl v době svého vzniku (2006) nejdražším filmovým projektem. Připravoval se totiž spousty let a každá postava byla propracovaná do nejmenšího detailu. Tak musel hlavní představitel Brandon Routh například nabrat tolik svalové hmoty, že musel nosit speciální oblek, který jeho svaly opticky zmenšoval.

Válečné drama s názvem Tábor tygrů se na obrazovce Televize Prima objeví v pátek od 23.10 hod. Hlavní postava Bozz je věčný rebel, který nesnáší zabíjení. Když je naverbován do americké armády, způsobí mnoha svým nadřízeným neskutečné potíže. Díky skvělým znalostem armádních předpisů se mu podaří dostat do války ve Vietnamu dva naprosto neschopné vojáky, čímž si vedení popudí ještě více. Ve své četě, kde se brzy stane velitelem, ale začíná Bozz svým postojem získávat respekt, či naopak opovržení. Dva jeho největší nepřátelé pak dokonce zosnují plán, jak nenáviděného kolegu a podřízeného bez nebezpečí usvědčení zabít. Film s minimálním rozpočtem natočil režisér Joel Schumacher, který si tak vynesl opět svou hodnotu na filmovém trhu. Zároveň ve snímku objevil dnešní hvězdu Colina Farrella.

V sobotu v noci narazí diváci Prima kina na nebezpečnou Křižovatku smrti. Od 22.15 hod předvede své bojové umění legendární Jackie Chan v příběhu policejního detektiva FBI, který se vydá do pátrání po unesené dcerce čínského velvyslance. Na pomoc mu v nelehkém úkolu přijde dávný přítel. Rozjíždí se série akcí protkaných spoustou neuvěřitelných honiček, divokých scén s prvky asijských bojových umění. Představitel hlavní role, Jackie Chan, se rád pral už odmala a u filmu začínal jako kaskadér, dokonce si zahrál i s Brucem Lee. Později však vsadil na svůj komediální potenciál a natočil dnes již kultovní snímky jako O opilém mistrovi či Rachot v Bronxu. Svou zásluhu na novodobé oblíbenosti kung-fu filmů má především v tom, že vůbec jako první do nich právě vnesl výrazný komediální prvek.

V neděli od 21.55 hod ukáže naplno svůj sex-appeal a půvab krásná Demi Mooreová v kriminálním thrilleru Striptýz. Herečka zde ztvární postavu Erin Grantové, která náhle přijde o zaměstnání a její dcera je svěřena do péče psychopatického manžela. Zoufalá Erin potřebuje získat peníze na odvolací řízení, a proto se rozhodne přijmout dočasně místo striptérky. Tím ovšem její skutečné problémy teprve začínají, neboť se zaplete do případu korupce v kruhu vysoké politiky. Svůdná Demi Mooreová je bývalou manželkou hollywoodského idola Bruce Willise. V posledních letech však bulvární tisk neustále propírá její současné manželství s o 15 let mladším hercem Asthonem Kutcherem, známým například ze snímku Hele vole, kde mám káru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).