Hlavní navigace

Prima kino tentokrát s mrazivě dokonalými výkony Michaela Douglase, Seana Penna či Daniela Day-Lewise

[Tisková zpráva] První srpnový pátek, tj. 7.8., potěší diváky Primy od 21.50 opravdu kultovní film, který si později zadělal svou slávou i na další tři pokračování. Jedná se o akční komedii s názvem Smrtonostná zbraň a s Danny Gloverem a Melem Gibsonem v hlavních rolích policejních parťáků. Celebritu Mela Gibsona snad není třeba příliš představovat – samy za sebe mluví jeho veleúspěšné snímky, jakými jsou např. Patriot, Statečné srdce či pro změnu komedie Po čem ženy touží. Dannymu Gloverovi pomohla k prosazení ve filmovém světě slávy spolupráce se Stevenem Spielbergem, který mu připsal roli po boku Whoopi Goldberg ve snímku Purpurová barva. Své kvality však tento herec ukázal také v televizním filmu Mandela či v Osamělé holubici – za oba své výkony byl totiž nominován na cenu Emmy.

Sdílet

Sobotní večer prosytí od 20.00 mysteriózní a dramatická nálada. Legendární režisér David Fincher naservíruje brilantní snímek Hra, v němž se o patřičné napětí postarají mimo jiné i hvězdné výkony Michaela Douglase a Seana Penna. První z jmenovaných je synem Kirka Douglase, slavné to hvězdy filmového plátna 50. a 60. let. Michael se však ke své slávě propracoval sám a nejvíce ze všeho mu sedí role bohatých mužů, kterým ke štěstí něco schází, jak můžeme vidět např. ve snímku Americký prezident či Dokonalá vražda. Sean Penn má ještě o něco větší rozptyl činností, je totiž jednak úspěšným režisérem, jednak vynikajícím hercem, což ostatně dokazuje mezi jinými jeho výkon ve filmu Jmenuji se Sam, kde hraje dospělého muže s mentalitou sedmiletého chlapce. Oba zmíněné herce však spojuje ještě i jiná záležitost – a to slavné životní partnerky. Sean Penn byl ženatý s Madonnou a Michael Douglas se pyšní po boku o 25 let mladší Catheriny Zeta-Jones.

V neděli 9. srpna vás od 22.10 zamrazí v zádech, až zjistíte, že je film Ve jménu otce natočen podle skutečné události. Obviněný mladík v podání Daniela Day-Lewise je odsouzen za čin, který nespáchal, na doživotí a z vězení ho dostane až za dlouhých 14 let jeho vlastní otec, jemuž se konečně podaří prokázat synovu nevinnu. Svým zpracováním si film vysloužil hned 7 nominací na Oscara, mimo jiné i za hlavní herecký výkon Daniela Day-Lewise. Tento talentovaný herec je při výběru snímků velice opatrný, což se mu vyplácí. Za všechny úspěšné filmy, na nichž se podílel, můžeme jmenovat např. hlavní roli v Posledním mohykánovi, roli lékaře v Nesnesitelné lehkosti bytí či v romantickém Věku nevinnosti, kde si zahrál s krásnou Michelle Pfeiffer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).