Hlavní navigace

Prima kino ve službách utajení

[Tisková zpráva] V pátek 16. července se ve 20.00 hod potkají dva herečtí lamači ženských srdcí Robert Redford a Brad Pitt v kriminálním thrilleru Spy Game. Veterán CIA jménem Nathan je poslední den ve službě, když ho vyruší telefonát z Hong Kongu. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec Tom se dostal do vážných problémů a že sedí v čínském vězení s obviněním ze špionáže na krku. CIA dává od celého případu ruce pryč, protože se nechce dostat do mezinárodního incidentu, a tak nezbývá Nathanovi nic jiného, než vytáhnout Toma ze smrtelného nebezpečí na vlastní pěst.

Sdílet

Dostat se k potřeným informacím a přelstít CIA, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval, je však nelehký úkol. Perličkou snímku je, že postava Brad Pitta se jmenuje Tom Bishop, přičemž Robert Redford si zahrál postavu Martin Bishop ve filmu Slídilové.

Noční hororové dobrodružství okořeněné sex-appealem Jennifer Lopezové čeká na diváky v pátek od 22.40 hod ve sci-fi Cela. V přísně ukryté cele kdesi uprostřed pustiny sídlí sadistický vrah Carl, který zde brutálně zabíjí své dívčí oběti utopením. Když je krátce po svém dalším únosu zadržen agenty FBI, zraní se a upadne do komatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo cely, jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá jen několik hodin a jedinou nadějí se stává doktorka Catherine, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí a pokusí se najít stopy vedoucí k vražednému místu. Ve filmu je k nalezení hned několik různých odkazů – např. na klip Losing my religion od R.E.M., nebo na slavný obraz Dawn od Odda Nerdruma či na obraz Schacht od uměleckého otce vetřelce H. R. Gigere.

Trocha odlehčení čeká na diváky v sobotu ve 20.00, kdy se na Primě objeví snímek Pravdivé lži, který koketuje zároveň s několika žánry: s akčním, komediálním i kriminálním. Film v režii Jamese Camerona, známého především díky trháku Titanic a Avatar, přinesl dva Zlaté glóby do rukou herečky Jamie Lee Curtisové a byl nominován i za nejlepší vizuální efekty. Hlavního hrdinu v něm představuje Arnold Schwarzenegger, jehož postava vede dvojí život. V jednom je profesionální špion mezinárodní organizace a v druhém předstírá před svou ženou nudného obchodníka s počítači. Co se však stane, když jeho žena zjistí po 15 letech pravdu? Jak zvládne skloubit akci i vtip v jednom herec Arnold Schwarzenegger, známý jako Terminátor, Barbar Conan, nebo v posledních letech jako guvernér Kalifornie?

Nedělní noc nabídne od 22.00 hod Polibek před smrtí. Jeho hrdinou je bezcharakterní mladík Jonathan, který je posedlý dosažením významného společenského postavení. Nejprve se snaží přijít k bohatství skrze svedenou dceru průmyslového magnáta. Když ale ta otěhotní a otec ji vydědí, rozhodne se Jonathan vyřešit celou situaci chladnou vraždou. Útěchu pak nabídne truchlící sestře Ellen, u které si získá takovou přízeň, že se mu podaří uskutečnit vytouženou svatbu a získat společenské postavení. Ellen však nepřestává pátrat po skutečné příčině smrti své sestry a dozvídá se děsivou pravdu. Film byl natočen dle knižní předlohy od Iry Levina a hlavní roli ziskuchtivého mladíka dokonale ztvárnil herec Matt Dillon.