Hlavní navigace

Prima kino: Víkendová mrazivá atmosféra

[Tisková zpráva] V pátek 26. března si může podívanou u televize užít opravdu celá rodina při animované komedii Doba ledová. Od 20.00 hod se nabízí pouť neobvyklého zvířecího týmu za teplem, na které najdou jeho členové - mamut, tygr a lenochod - lidské mládě. To se rozhodnou vrátit, a tak je čeká cesta plná dramatických dobrodružství, ale i veselých momentů. Největším kašparem je sice upovídaný lenochod, ale ani ohromný mamut s citlivou duší a namyšlený tygr nezůstanou v příběhu na jedinou chvíli v pozadí. Doba ledová zaznamenala v době svého uvedení nevídaný úspěch a stala se nejúspěšnějším filmem daného roku.

Sdílet

V duchu děsivého ochlazování zůstaneme i v sobotu od 20.00 hod v dramatickém snímku Den poté. Na jeho začátku stojí znepokojivé výsledky výzkumu klimatologa Jacka a odlomení obrovské ledové kry, které způsobí prudké změny počasí na celé zeměkouli. Nejhorší obavy jsou záhy potvrzeny – globální oteplování posunulo planetu na pokraj nové doby ledové, která nastane během jedné bouře. Režisér snímku, Roland Emmerich, se na rozdíl od předchozího dramatu s názvem Den nezávislosti soustředil na téma věčného boje člověka proti nesmírné síle přírody. Zajímavostí pak je, že téměř všechny katastrofické jevy zachycené ve filmu se ve skutečnosti mohou stát, i když by v realitě trvaly stovky let.

Víkend zakončí v neděli od 23.20 další drama, tentokrát však soukromého charakteru v rodině britské šlechty. Snímek Skrytá tvář ošetřovatelky je zasazen do neklidné doby 50. let minulého století, plné nepokojů Velké Británie a její tehdejší kolonie Indie. Britská lady Lily během ní porodí slabé dítě a o pomoc s kojením i výchovou požádá ortodoxně věřící míšenku, kterou nakonec z vděčnosti přijme i do svého domu jako osobní ošetřovatelku. Netuší však, jakému nebezpečí se tímto činem vystavuje.