Hlavní navigace

Prima podzim s Castlem

[Tisková zpráva] Televize Prima připravila na začátek podzimu kromě zajímavých titulů vlastní tvorby i výrazné novinky v akvizičních seriálech. Seriál Castle na zabití a Ve službách FBI slibují nejen napínavé řešení kriminálních případů, ale také nezanedbatelnou dávku humoru a návštěvu atraktivních prostředí.

Sdílet

Už 2. 9. a následně každý čtvrtek v noci po 23. hodině – hned po nových příhodách Zoufalých manželek – budou moci diváci sledovat nový kriminální seriál Ve službách FBI. Hlavními hrdiny jsou dva muži stojící na odlišné straně zákona. Neal Caffrey (Matthew Bomer) je velmi chytrý a elegantní podvodník, kterému se dlouho dařilo unikat spravedlnosti. Dopadnout ho dokázal jen jediný člověk – agent FBI Peter Burke (Tim DeKay). Nabídne Nealovi, aby mu místo nečinného posedávání v cele po zbytek trestu pomáhal s vyšetřováním. Kombinace Nealovy intuice a rafinovanosti a Peterových zkušeností se stává osudnou i těm nejnepolapitel­nějším zločincům.

Výraznou akviziční premiérou bude od 8. 9. seriál Castle na zabití. Středeční vysílací čas od 22.25 bude patřit slavnému spisovatelovi detektivních bestsellerů Richardu Castleovi, který měl už dávno odevzdat rukopis nového románu. Jenže mu jaksi došla inspirace… Setká se s Kate Beckettovou, vyšetřovatelkou z newyorského policejního oddělení, se kterou vytvoří zajímavý pátrací tým. Kate totiž nalezla mezi případy, které vyšetřuje, a metodami vrahů, které Castle popisoval ve svých knihách, nezanedbatelnou spojitost. V netradičním páru to pochopitelně často vře, nicméně pro úspěšné dopadení pachatelů je spojení chvástavého dobrodruha s pracovitou vyšetřovatelkou často ideálním předpokladem.

Seriál Castle na zabití je spojen s mnoha zajímavostmi. Například se v něm několikrát objeví skuteční slavní spisovatelé detektivních románů – James Patterson, Michael Connelly a Stephen J. Cannell. Chodí ke Castlovi na partičku pokeru a radí mu, jak má řešit případy.

Castle během seriálu také napíše román Heat Wave. Tato kniha skutečně vyšla a Richard Castle je uveden jako autor. Začínala na 26. místě newyorského žebříčku nejprodávanějších knih a během čtvrtého týdne po vydání se propracovala až na 6. místo. Naked Heat, druhá kniha, vyjde 28. září tohoto roku.