Hlavní navigace

Prima seznámí diváky s „moderní rodinkou“

[Tisková zpráva] Diváci Televize Prima budou moci od 18. 7. sledovat nový zahraniční seriál Taková moderní rodinka. Každé pondělí od 21.10 hod. se budou s úsměvným nadhledem rozvíjet příběhy tří rodinných soužití, kterým kraluje patriarcha Jay v podání Eda O'Neilla – slavného Ala Bundy z komediálního seriálu Ženatý se závazky.

Sdílet

Dnešní americké rodiny mají mnoho podob. Muž, žena a statisticky nesmyslná položka v podobě 2,5 dítěte je věcí minulosti. Velmi rychle to potvrdí i nový seriál, který v půlhodinových epizodách upřímným a vtipným pohledem přiblíží divákům složitosti soužití členů jedné velké moderní americké rodiny.

Například život Phila a Claire, rodičů, kteří chtějí mít s dětmi otevřený, zdravý a upřímný vztah, je plný nečekaných událostí. Není totiž vždy snadné zvládnout tři potomky tak, jak si to rodiče představují. Jedna z dívek dospívá rychleji, než si kdo dokáže představit, druhá je zase na svůj věk nesnesitelně přemoudřelá. A nesmíme zapomenout ani na poměrně hlučného chlapce, nejmladšího z trojice potomků. Vše se navíc komplikuje tím, že Phil chce být „cool“ táta, zatímco Claire se snaží držet výchovu potomků pevně v rukou.

Pak je tu Jay, „opravdový chlap“, který zažívá krizi středního věku. Našel si mnohem mladší ženu, jež se stala středobodem jeho světa. Gloria je vášnivá osoba, která pro ostřejší slovo nejde daleko. Z předchozího manželství si do vztahu s Jayem přivedla jedenáctiletého syna Mannyho. Mírně obtloustlý potomek je beznadějný romantik, což mu ovšem nebrání, aby byl stejně vášnivý jako matka. Volný čas tráví sněním a psaním poezie. Jeho nový nevlastní otec však pro jeho povahu nemá pochopení a snaží se ho zocelit. Což je ovšem jen jeden z Jayových problémů. Nejhůře snáší, že ho lidé často považují za Gloriinina otce, nikoli manžela.

A konečně je tu Mitchell a jeho partner Cameron. Jako další obohacení svého pětiletého vztahu adoptují nemluvně z Vietnamu, o které se snaží starat. Cameron se projevuje jako velká osobnost. Tíhne k dramatizování snad každé jen trochu problematičtější situace. Mitchell v páru zastává vážnější a serióznější roli.

Život je různorodý, spletitý a je těžké jej předvídat. Nelze tak učinit ani u zmíněných rodin. Jak se ale ukáže, všichni vlastně patří do jednoho velkého promíchaného rodu. Jay je patriarcha a Claire a Mitchell jsou jeho dvě dospělé děti. Každý den jejich soužití je plný překvapivých scén a problematických vztahových situací. To vše je ale nahlíženo s velkou dávkou humoru.

V hlavních rolích diváci uvidí Eda O'Neilla jako Jaye ( Al Bunda ze sitcomu Ženatý se závazky), Julii Bowenovou jako Claire (Sarah v seriálu Ztraceni), Ty Burrella jako Phila (Leonard v neviditelném Hulkovi, nebo Steve v Úsvitu mrtvých), Sofii Vergaraovou jako Glorii, Jesse Tylera Fergusona jako Mitchella (Richie Welch ze sitcomu Spolužáci) a Erica Stonestreeta jako Camerona.