Hlavní navigace

PRIMA SPOLU S DIVÁKY POMOHLA DOBRÉ VĚCI

[Tisková zpráva] Televize Prima pomohla splnit jeden sen. Tomáš Lang (31 let) se narodil bez rukou. Fyzicky byl zcela závislý na svém okolí. To vše však změnily takzvané bionické ruce. Jedná se o mechanické ruce, které reagují na impulzy přímo z mozku a svému majiteli umožňují i jemnou motoriku. Právě takové ruce byly Tomášovým snem, který se mu splnil. Tomáš měl navíc i velké štěstí, že byl vhodným kandidátem.

Sdílet

Jedná se však o velice nákladnou záležitost. Část sice uhradila zdravotní pojišťovna a také Tomášova rodina se na financování podílela, nemalou částkou však přispěli také diváci Televize Prima, které nenechal osud mladého muže lhostejnými. Televize Prima začala Tomáše podporovat již v dubnu 2009. Tomáš měl založené konto pod Výborem dobré vůle, na které mohla veřejnost přispívat. A dobrá věc se podařila. Tomáš na podzim odcestoval do Skotska, konkrétně do Livingstonu, kde mu protézy vyrobili přímo na míru.

Dnes je Tomáš již doma a pilně cvičí. Musí se naučit všechny pohyby, které nám ostatním připadají úplně běžné.

Sledujte Tomášovu cestu za snem 1. 1. 2010 ve 13.15 hod. (hned po projevu prezidenta republiky). Připravili jsme pro vás dokument Ruce pro Tomáše, který mapuje celý Tomášův životní příběh. Uvidíte nejen Tomáše, ale otevřené a někdy i velmi emotivní výpovědi rodinných příslušníků, kamarádů, lékařů a také těch, kteří na bionické ruce pro Tomáše finančně přispěli. Chceme poděkovat všem, kteří svým přispěním pomohli Tomášovi k tomu, aby pro něj byl rok 2010 a i ty další rozhodně jiným – lepším.