Hlavní navigace

PRIMA TV CHYSTÁ NOVÝ POŘAD HVĚZDY U PIÁNA

[Tisková zpráva] Poprvé už 16. února nabídne Prima TV svým divákům další novinku – hudební show Hvězdy u piána. Jde o pořad na základě zahraniční licence, kterou Prima TV zakoupila od společnosti LIKE IT LOVE IT PRODUCTIONS LIMITED. Formát s původním názvem The Lyrics Board je jednou z nejúspěšnějších hudební show na světě. Doposud se vysílala nebo vysílá pod různými názvy na více než 20 televizních stanicích, mimo jiné ve Velké Británii, Polsku, Dánsku, Švédsku, Finsku či ve Vietnamu. Poprvé měli možnost tuto show sledovat diváci v Irsku v roce 1992.

Sdílet

Tato zábavná hudební soutěž otestuje, jak dobře diváci i účastníci ve studiu znají své oblíbené písničky. Dva týmy, každý v čele s klavíristou, složené ze zpívajících celebrit, luští hudební tajenku. Kdo zazpívá více hudebních šlágrů a vyluští více hudebních tajenek, vyhrává. Nehraje se o konkrétní výhry. Cíl pořadu je jednoduchý, pobavit se a zazpívat si a hlavně pobavit diváky.

„Hvězdy u piána jsou pořad, který si všude získal množství televizních diváků. A není divu, jde o svěží zábavný formát, jehož jediným cílem je pobavit televizní diváky i všechny přítomné ve studiu. Pro Hvězdy u piána jsme získali výbornou průvodkyni pořadem – Helenu Vondráčkovou. Helena je stálicí české populární hudby a pořad je především o českých písničkách,“ říká Rostislav Uher, šéfredaktor vlastní tvorby.

„Moc se na tento pořad těším. Mám obrovskou radost z toho, že se zde můžu prezentovat nejen jako moderátorka, ale v každém dílu budu mít prostor pro svou píseň a to je v dnešní době, kdy je absence hudebních pořadů, velmi potěšující. Viděla jsem již originál Hvězd u piana a musím říct, že je to svižná show, která má dynamiku. Určitě zasáhne široké spektrum diváků,“ říká Helena Vondráčková.

Jak bude pořad probíhat?
Hvězdy u piána jsou padesátiminutový pořad vysílaný jednou za týden. V pořadu soutěží dva týmy složené ze známých lidí, které spolu soupeří ve hře, v níž jde pouze o to, zazpívat během celého pořadu co možná nejvíce písní.

V každém týmu je jeden klavírista (kapitán týmu) a dvě celebrity. Jejich úkolem je postupně odhalovat slova na šesti obrazovkách, které dohromady tvoří verš známé písně. Obrazovky jsou očíslované. Každé odhalené slovo musí inspirovat k jakékoliv jiné písni, ve kterém se toto slovo také objevuje. Pokud tým takovou píseň najde, musí ji za doprovodu klavíru okamžitě zazpívat. K dispozici je také hudební skupina, která se ke zpívajícímu týmu rovněž přidá. Výsledkem je úžasná přehlídka známých hitů. Pokud je odhaleno potřebné množství slov, tým se snaží uhodnout píseň, ze které slova na obrazovce pocházejí. Když se mu to povede, připisuje si bod. Týmy se postupně střídají, vítězí tým s větším počtem bodů. Přestože se nesoutěží o ceny, ale o zábavu, bonbónek výhry přece jen nebude chybět. Člen vítězného týmu má na závěr pořadu právo zazpívat svůj největší hit.

Vysílání:
Poprvé v pátek 16. února 2007 od 20:00
Týdeník

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).