Hlavní navigace

Prima TV - nový pořad Krimi live

[Tisková zpráva] Úspěšný zahraniční formát, který bude vysílán jednou týdně 45 minut živě ze studia, bude i za pomoci televizních diváků pomáhat bojovat se zločinem. Pořad byl s velkým úspěchem vysílán ve Švédsku, Dánsku a Finsku. Grafy naleznete v příloze a prezentují výsledky švédské verze pořadu EFTERLYST na TV3. Pořad bude pro Prima TV vyrábět společnost Strix Television s.r.o.

Sdílet

Pořad je týdenním zpravodajstvím o tom nejzajímavějším, co se v zemi stalo v kriminální oblasti. Jeho prioritou je aktuálnost, zpravodajský přístup, spolupráce s odborníky z řad policie a s právníky. Kromě aktuálních případů pořad obsahuje také reportáže o starších, stále otevřených výjimečných policejních případech. Nebudou chybět ani propracované rekonstrukce zločinů a zpětně informace o tom, jaké případy se i díky pořadu podařilo vyřešit.

Záběr pořadu bude opravdu široký – od krádeží aut, finanční kriminality, násilných trestných činů až po vraždy.

Účelem pořadu KRIMI LIVE je informovat o policejních případech, otevírat staré a nevyřešené případy, přinášet aktuální informace a ke všem reportážím získávat informace od diváků.

Technicky i obsahově atraktivní reportáže doplňují informace policistů, kteří se přímo účastní vysílání. Reportáže jsou zároveň doplňovány žádostmi o svědectví diváků, kteří by mohli s objasněním konkrétních zločinů pomoci. Televize spolu se svými diváky pomáhá policii bojovat se zločinem.

Pořadem KRIMI LIVE bude provázet Martin Severa. Jeho kolegou bude odborník JUDr. Miroslav Antl, bývalý náměstek policejního prezidenta. Moderátor Martin Severa se po delší pauze opět vrací na televizní obrazovku, na což se sám, jak přiznal, velice těší: „Nezapírám, že se nemůžu dočkat, až znovu usednu před televizní kamery. Těší mě, že budu pracovat s lidmi, kterým věřím a kteří věří mně. Nejvíce se těším na samotný žánr pořadu, který nebude černou kronikou, jak by si mnozí mohli myslet, ale bude řešit velice závažné věci, na které je potřeba poukázat. Samotný fakt, že je těmto záležitostem věnovaný celý pořad, je přínosem pro nás pro všechny. Živé vysílání znamená pro moderátora spoustu adrenalinu, i na něj se těšíte? „Přesně tak. Předtáčení pořadu znamená, když to trochu přeženu, naučit se několik „spojováků“, ale být živě před statisíci diváků vyžaduje od moderátora opravdu precizní, důkladnou přípravu, daleko větší vtažení do hry. Minimálně tři dny před vysíláním budu sledovat a konzultovat reportáže, abych se k nim během živého vysílání mohl vyjádřit a okomentovat je.“