Hlavní navigace

PRIMA TV VARUJE PŘED ZHROUCENÍM TV TRHU

[Tisková zpráva] Prima TV vítá iniciativu související s aktuálním návrhem digitální novely vysílacího zákona. Současně však varuje před příliš rychlým procesem digitalizace, který by mohl vést ve svém důsledku až ke zhroucení televizního trhu a omezení dostupnosti současných programů pro diváky.

Sdílet

„Požádali jsme proto o prodloužení lhůty k předložení komentáře digitální novely do 6. června tohoto roku,“ potvrdil dnes mluvčí Prima TV Ladislav Pavlík. Hlavním důvodem je nutnost podrobné právní analýzy návrhu a jeho dopadu na jednotlivé segmenty televizního trhu tak, aby byly dostatečně ochráněné investice současných majitelů Prima TV.

V rámci přechodu na digitální vysílání musí být poskytnuty dostatečné garance státu pro stávající vysílatele. V první řadě se jedná o zajištění adekvátní penetrace set top boxů v České republice, druhou nezbytnou podmínkou je garance pokrytí digitálním signálem. „Stát musí zabránit situaci, že by řada diváků neviděla program, na který je v současnosti zvyklá,“ doplnil Pavlík. Součástí komentáře diginovely proto budou i další návrhy, bez nichž by nebyl plynulý přechod na digitální vysílání možný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).