Hlavní navigace

PRIMA Z VÁS BĚHEM MINUTY UDĚLÁ MILIONÁŘE

[Tisková zpráva] Nový soutěžní formát s názvem „Máš minutu!“ míří na obrazovky Televize Prima. Jedná se o licenci úspěšného amerického originálu „Minute To Win It“, který vysílá televizní stanice NBC od loňského roku. Kromě USA slaví pořad úspěch v dalších šestnácti státech celého světa. Čeští diváci jej poprvé uvidí již tuto neděli 10. dubna ve 20.00.

Sdílet

Moderátorskými tvářemi české verze v Televizi Prima je známé duo Michal Suchánek a Richard Genzer, kteří soutěž doprovodí svým osobitým humorem.

Soutěž Máš minutu! je složená z disciplín, které si můžete vyzkoušet i doma. V každé z hodinových epizod soutěžící čelí deseti výzvám, u nichž se stupňuje obtížnost. Spolu s tím stoupá i možná výhra. Nejvyšší částkou, kterou si lze odnést, je 1 000 000 korun. U některých úkolů k výhře dopomůže zručnost, u jiných rychlost, u dalších pevná ruka. U všech je limit pro splnění 60 vteřin. Soutěžící může kdykoli odejít s penězi, které do té chvíle vydělal. Na cestě za nejvyšší výhrou má však k dispozici tři „životy“. Pokud se mu nepodaří splnit úkol v 60 vteřinách, ztratí „život“ a musí úkol opakovat znovu, dokud jej nedokončí úspěšně nebo dokud neztratí své tři „životy“. V ten moment je vyloučen. To, kde na stupnici výher ztratí svůj poslední život, určuje, kolik peněz si domů odnese.

V prvním díle se seznámíme s Moravákem Jirkou a jeho početnou rodinou v hledišti a policistkou Katkou, kterou přišli ohlídat její kolegové policisté.

Jirka zvaný čert si společně s podpraporčicí Katkou před natáčením všechny disciplíny vyzkoušeli na tzv. bootcampu, kde se sešli také s dalšími soutěžícími i moderátory. Pustili se například do „texaského vlnobití“, kdy se klubkem vlny shazují plechovky na různě vysokých podstavcích, nebo do disciplíny „kousni mě“, která prověřuje flexibilitu soutěžících, nebo úkolu „karetní ninja“, kde je důležité soustředění a přesnost.

To, že pro zisk milionu korun není nutné být atlet, ale spíše dychtit po výzvách a předvést své schopnosti před přáteli, rodinou a televizními diváky, si vyzkoušely i herecké hvězdy oblíbeného seriálu Cesty domů. Před samotným natáčením první epizody tak do studia Máš minutu! dorazily nové posily seriálového policejního týmu Kristýna Leichtová a Martin Písařík a již ostřílená Petra Horváthová. Soutěžní disciplíny, jako například „kousni mě“ nebo „karetní ninja“, si dostatečně užívali, nakonec však všichni odcházeli s konstatováním, že tohle není způsob, jakým by chtěli vydělávat peníze.

Jakou nejvyšší výhru si v první epizodě nové soutěže Máš minutu! domů nakonec odnesli soutěžící a zda se někomu podařilo získat i vytoužený „meloun“, se dozvíme už v neděli 10. dubna ve 20.00 hodin na Primě.