Hlavní navigace

PrimeSense dodavatelem snímací technologie „Projektu Natal“ pro Xbox 360

[Tisková zpráva] Praha, 1. dubna 2010 – Revoluční koncept „hands-free“ ovládání „Projekt Natal“ pro Xbox 360 využívá snímací 3D technologii izraelské společnosti PrimeSense, průkopníka v oboru prostorových snímacích a rozpoznávacích řešení.

Sdílet

„Technologie společnosti PrimeSense znamená převrat ve způsobu interakce se spotřební elektronikou. Spolupráce s Xboxem 360 nás staví do pozice předního dodavatele snímacích 3D technologií,“ říká Inon Beracha, CEO společnosti PrimeSense. „Společně s Microsoftem sdílíme naší vizi nevšedních a inovativních produktů, které poskytují ještě větší možnosti zábavy než kdy předtím.“

„Projekt Natal“ je pracovní označení nového revolučního ovládání bez klasických hardwarových ovladačů. Je prvním senzorem na světě, který kombinuje RGB kamery, hloubkové čidlo a širokospektrální mikrofony v jediném zařízení. V porovnání s 2D kamerami a klasickými ovladači dokáže snímat prostorový pohyb, reagovat na příkazy pomocí gest nebo hlasu. „Natal“ bude možné dokoupit jako příslušenství ke stávající konzoli Xbox 360.

„Od představení „Projektu Natal“ je o nový způsob ovládání mezi zákazníky i médii velký zájem,“ říká Michala Králová, marketingová specialistka divize Entertainment & Devices společnosti Microsoft a dodává: „Ve spolupráci se společností PrimeSense a díky nové klíčové technologií snímacího systému nabídneme již brzy zcela nový rozměr videoherní zábavy.“

Na nedávném veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas bylo plánované datum vydání „Projektu Natal“ upřesněno na podzim letošního roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).