Hlavní navigace

Primu COOL navštíví Český Tučňák

[Tisková zpráva] V neděli 30. 10. odvysílá Prima COOL od 17.35 záznam ze slavnostního předávání ocenění festivalu Český Tučňák 2011.

Sdílet

Festival, jehož hlavním mediálním partnerem je Prima COOL, je věnovaný mladým českým umělcům a probíhá ve čtyřech kategoriích (výtvarno, divadlo, hudba a film). Smyslem této události je především setkání a propojení nastupující umělecké generace. Tentokrát se mohli diváci a posluchači seznámit s vybranými díly v klubech v Dlouhé ulici (ROXY, NoD a 2. PATRO). Slavnostní udílení cen se odehrálo na Nové scéně Národního divadla.

Komponovaný pořad, věnující se předávání cen Český Tučňák čtyřem mladým umělcům, přichází s trochu netradičním pojetím televizního přenosu, než na jaký jsme u obdobných akcí zvyklí. Pokud budou diváci pozorní a budou mít štěstí, potěší je například setkání s Miroslavem Táborským, Přemkem Podlahou, patrony Lenkou Dusilovou (v kategorii hudba) a Davidem Vávrou (v kategorii výtvarno). Neměl by jim ale uniknout ani sestřih nejzajímavějších scén ze světových filmových hitů. Kdo by pak určitě v pořadu o Českém Tučňákovi neměl chybět, je Vojta Kotek a další organizátoři festivalu. A to nejzajímavější nakonec – možná přijde i… Miloš Forman.