Hlavní navigace

Primu COOL navštíví Český Tučňák

[Tisková zpráva] V neděli 30. 10. odvysílá Prima COOL od 17.35 záznam ze slavnostního předávání ocenění festivalu Český Tučňák 2011.

Doba čtení: 1 minuta

Festival, jehož hlavním mediálním partnerem je Prima COOL, je věnovaný mladým českým umělcům a probíhá ve čtyřech kategoriích (výtvarno, divadlo, hudba a film). Smyslem této události je především setkání a propojení nastupující umělecké generace. Tentokrát se mohli diváci a posluchači seznámit s vybranými díly v klubech v Dlouhé ulici (ROXY, NoD a 2. PATRO). Slavnostní udílení cen se odehrálo na Nové scéně Národního divadla.

Komponovaný pořad, věnující se předávání cen Český Tučňák čtyřem mladým umělcům, přichází s trochu netradičním pojetím televizního přenosu, než na jaký jsme u obdobných akcí zvyklí. Pokud budou diváci pozorní a budou mít štěstí, potěší je například setkání s Miroslavem Táborským, Přemkem Podlahou, patrony Lenkou Dusilovou (v kategorii hudba) a Davidem Vávrou (v kategorii výtvarno). Neměl by jim ale uniknout ani sestřih nejzajímavějších scén ze světových filmových hitů. Kdo by pak určitě v pořadu o Českém Tučňákovi neměl chybět, je Vojta Kotek a další organizátoři festivalu. A to nejzajímavější nakonec – možná přijde i… Miloš Forman.