Hlavní navigace

PŘÍMÝ PŘENOS ZAHAJOVACÍHO KONCERTU JANÁČKOVA MÁJE 20. května 2009 od 19.30 na Vltavě

[Tisková zpráva] Ve středu 20. května máte možnost na vlnách Českého rozhlasu 3 – Vltava slyšet v přímém přenosu zahajovací koncert 34. ročníku Janáčkova máje. Ten otevře už tradičně Sinfonietta Leoše Janáčka, poté bude následovat populární Koncert pro klavír a orchestr č. 2 op. 18 Sergeje Rachmaninova. Do Ostravy zavítá při té příležitosti Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Leošem Svárovským. Za klavír usedne vítěz Chopinovy soutěže ve Varšavě z roku 1980 Dang Thai Son.

Sdílet

V přestávce přímého přenosu z Domu kultury města Ostravy Vám nabídne ostravský redaktor Jiří Slavičínský pásmo s názvem Brenpartija. Světová premiéra stejnojmenné opery Edvarda Schiffauera na téma „haldařů“ a „breňařů“, outsiderů ostravské společnosti 20. let minulého století, bude na Janáčkově máji 2009 uvedena 25. května 2009. Autorem Libreta v půvabné dobové ostravštině je dramatik Tomáš Vůjtek. Tuto festivalovou událost zaznamenají mikrofony Českého rozhlasu Ostrava.

Janáčkův máj se letos koná od 20. 5. do 9. 6. a nabídne celkem 25 koncertů. Mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).