Hlavní navigace

Přímý přenos koncertu "Už je to tady" na Radiožurnálu

[Tisková zpráva] Již tuto sobotu odvysílá Radiožurnál přímý přenos slavnostního večera „Už je to tady“ uspořádaného Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize 97 a dalšími k dvacátému výročí politických změn v Československu a pádu železné opony. Koncert nesoucí název jednoho z hesel sametové revoluce se uskuteční v prostoru Pražské křižovatky v sobotu 14. listopadu od 20 hodin.

Sdílet

Během hudební akce, jejíž smysl vidí Václav Havel ve zpřítomnění ducha listopadové nenásilné vzpoury proti totalitě režimu v Československu a připomenutí si tehdejší zvláštní a významné role umělců, vystoupí například Suzanne Vega, Joan Baez, Renée Fleming nebo Lou Reed. Zpěváky doprovodí Pražská komorní filharmonie řízená Jiřím Bělohlávkem. Během koncertu promluví polský myslitel Adam Michnik a francouzský filozof André Glucksmann. Osobní pozdrav koncertu přislíbil také prezident republiky Václav Klaus.

Ze záznamu koncert pozdraví i některé významné světové osobnosti, jako jsou americký prezident Barack Obama, Jeho Svatost dalajláma, bývalý sovětský prezident Michail Gorbačev, spolková kancelářka Angela Merklová a muzikant a politický aktivista Bob Geldof.

S ohledem na omezenou kapacitu prostoru nebude možné na koncert zakoupit vstupenky. Posluchači Radiožurnálu však mohou zažít jedinečnou atmosféru večera a užít si vystoupení osobností domácí i světové scény v přímém přenosu, a to v sobotu 14. listopadu od 20 hodin. Moderovat budou Hana Hikelová a Jan Pokorný.

Více informací naleznete na www.radiozurnal.cz.