Hlavní navigace

Česká televize: Přímý přenos z Párty na kolečkách na www.ct24.cz

[Tisková zpráva] Portál ČT24 uvede 6. března 2009 od 20.00 hodin čistě internetový přímý přenos z benefiční akce Párty na kolečkách na podporu Evropské hudební školy Studeo s koncertem skupiny The Tap Tap v divadle Archa.

Sdílet

Zpravodajský portál ČT24 nabídne v pátek 6. března 2009 od 20.00 hodin ryze internetový přímý přenos z divadla Archa. Návštěvníci webu se tak on-line zúčastní Párty na kolečkách, benefiční akce na podporu projektu Evropské hudební školy Studeo.

Živé internetové vysílání bude možné sledovat na www.ct24.cz a také v rámci iVysílání České televize. Divákům budou k dispozici tři úrovně kvality včetně nejlepšího streamu o datovém toku 1,5 Mbit/s. Ten skýtá rozlišení obrazu PAL (720 × 576 obrazových bodů), tedy televizní kvalitu.

Párty na kolečkách připravuje občanské sdružení Tap s podporou Jedličkova ústavu. Jeho studenti večer zahájí ukázkami své práce. Zazní sólové písničky, diváci zhlédnou také exhibici stepu, kung-fu, nebo tai-či. Hlavní hvězdou se stane The Tap Tap, kapela tělesně hendikepovaných studentů hrajících nejen vlastní repertoár, ale i originálně přepracované skladby známých interpretů. Koncert doplní dražba fotografií Robina Gottfrieda. Večer moderuje Eva Holubová. Účast přislíbili také Tomáš Hanák, Ondřej Hejma, David Koller, Jan Kraus a Ivan Mládek.

Výtěžek benefice bude věnován na další rozvoj projektu Evropské hudební školy Studeo. Ta zatím působí v prostorách Jedličkova ústavu, během několika let by ale pro ni měla ve vyšehradském areálu vzniknout samostatná bezbariérová budova. Občanské sdružení Tap na ni shromažďuje potřebné finance, právě i prostřednictvím Párty na kolečkách, na níž bude představena vizualizace architektonického řešení nových prostor Studea od architekta Jiřího Lasovského. Sbírku mohou podpořit i diváci přímého internetového přenosu na zpravodajském portálu ČT24, a to prostřednictvím dárcovské SMS zaslané na číslo 87777 ve tvaru: DMS STUDEO. Cena DMS 30 Kč, o. s. Tap obdrží nejméně 27 Kč.

Vzdělávací centrum Studeo se snaží vytvářet zázemí pro individuální rozvoj osob se zdravotním postižením. „Ředitelem firmy přece nemusí nutně být mladý fešák z posilovny, ale třeba člověk na vozíčku. Mladí, se kterými pracujeme, mají tu schopnost i ambici, a tak mi připadá nedůstojné, aby byli odkázáni k pomocným pracím,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů projektu Studeo a kapelník The Tap Tap Šimon Ornest a dodává: „Klíčem je pro ně kvalitní vzdělání a motivace. A to Studeo nabízí. Úspěch, sebevědomí, uznání okolí, nebo možnost najít si partnera – to všechno jsou věci, které pak přijdou samy.“