Hlavní navigace

PŘÍMÝ PŘENOS ZIMBABWSKÉHO SOCHAŘE SKONČIL

[Tisková zpráva] Český rozhlas Leonardo ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy připravil ojedinělý multimediální internetový přenos. Od 22. srpna po dobu 12 dnů jste měli možnost sledovat živě při práci zimbabwského sochaře Lovemora Bonjisiho na www.rozhlas.cz/socha.

Sdílet

Největší zájem návštěvníků internetových stránek (www.rozhlas.cz/socha) byl zejména o přímý přenos z průběhu tesání sochy, o videogalerii jednotlivých příspěvků z průběhu tesání, o fotogalerii celého projektu, dále o aktuality z prvního dne sochání a neméně o profil 22-letého rodáka ze Zimbabwe, Lovemora Bonjisiho.

Internetový přenos byl netradiční také v tom, že se každý mohl stát jeho součástí. Mnoho lidí se nejen přišlo přímo podívat za Lovemorem Bonjisim do Botanické zahrady Praha, ale zároveň se s ním pozdravili a v některých případech i debatovali na různá témata a tím se stali spoluúčinkujícími celého přímého přenosu.

„Spolupráce s Českým rozhlasem Leonardo a Online byla skvělá. Byli jsme rádi, že jsme měli možnost díky tomuto projektu přispět k veřejné službě Českého rozhlasu. Zároveň uvažujeme o dalších podobných projektech do budoucna,“ sdělila zástupkyně Botanické zahrady hl. m. Prahy paní Věra Bidlová.

V neděli 2. 9. 2007 v 16 hodin projekt vyvrcholil křtem sochy Lovemore Bonjisiho. Socha dostala jméno Africká královna a prohlédnout si ji můžete na webových stránkách projektu nebo přímo v Botanické zahradě Praha.

Na závěr přenosu jsme také vyhlásili výherce soutěže o zajímavé ceny od Botanické zahrady Praha, Českého rozhlasu Leonardo a Radioservisu. Na internetové adrese www.rozhlas.cz/socha naleznete nejen foto a video záznamy z celého vývoje projektu, ale zároveň pro Vás celý tým projektu na nejbližší dny připravuje ucelenou reportáž o pobytu Lovemora Bonjisiho v Praze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).