Hlavní navigace

Princezna se zlatou hvězdou nejsledovanějším pátečním nezpravodajským pořadem

[Tisková zpráva] Klasická pohádka Princezna se zlatou hvězdou, kterou vysílala v pátek 17. června 2011 od 20 hodin televize Nova, se stala nejsledovanějším nezpravodajským pořadem večera. V cílové skupině D 15-54 dosáhla podílu na sledovanosti 41,55 %. Největší zájem pořad vzbudil v kategorii žen ve věku 15 až 24 let, v níž dosáhl podílu na publiku 48,90 %.

Sdílet

Praha, 20. června 2011 – Páteční večerní program televize Nova potvrdil, že české diváky potěší dobrá klasická pohádka. Film legendárního režiséra Martina Friče z roku 1959 Princezna se zlatou hvězdou se stal nejsledovanějším nezpravodajským pořadem pátečního prime time. Pohádka s Marií Kyselkovou a Josefem Zímou v hlavních rolích dosáhla v cílové skupině D 15–54 podílu na sledovanosti 41,55 % a v cílové skupině D 15+ si ji nenechalo ujít 1 071 tisíc diváků. Největší zájem o večerní program televize Nova projevily ženy ve věku 15 až 24 let (share 48,90 %).

Zlý král Kazisvět vtrhne na hrad krále Hostivíta a žádá ruku princezny Lady, jinak zničí celou jeho zemi. Naštěstí má princezna moudrou chůvu, která má po ruce dobrou radu A navíc myší kožíšek, který skryje princezninu krásu při útěku do země prince Radovana, kde přestrojená Lada nalezne azyl v královské kuchyni. Princ se však zamiluje do krásné paní, kterou zahlédne na zámeckém plese, a netuší, že jako kuchtička myje v jeho kuchyni nádobí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).