Hlavní navigace

Přípravy koprodukčního filmu ČT s J. Bohdalovou a R. Brzobohatým vrcholí

[Tisková zpráva] Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý po letech znovu společně před kamerou! Režisér Jiří Strach prolomil letitou šeptandu a nabídl spolupráci někdejším životním partnerům. K překvapení mnoha pesimistů oba souhlasili. Začínají společně natáčet vtipný, poetický a místy až nekompromisně upřímný film o starších lidech, kteří se ocitli v prazvláštním bezčasí.

Sdílet

Dlouho připravovaný projekt se stává skutečností. Producent BUC-FILMu s.r.o. Jaroslav Bouček v koprodukci s Českou televizí zahájí letos v říjnu natáčení filmové komedie s pracovním názvem Oldies but Goldies.

Svižně a vtipně vypráví scenárista Marek Epstein téměř romantický příběh gymnaziálního profesora na penzi a někdejší herecké hvězdičky. Každý člověk potřebuje určitou motivaci, pocit smyslu, aby jeho život měl nějakou cenu. Ve stáří se tato základní hodnota hledá mnohem hůře než dřív. Otův čin spočívá ve splnění dávného snu o krásné herečce Janě. Dřív, dokud měl dost sil a ona byla mladá a krásná, neměl dost odvahy ji vyhledat. Jana nabízené gesto přijme, protože i ona se cítí být na konci. Prožijí spolu dva dny na útěku. Dva dny, které vrátí jejich životům ztracený smysl.

„S oběma herci jsem již točil: s Jiřinou Bohdalovou televizní film Povodeň a s Radkem Brzobohatým BrainStorm. Přitom mě napadlo, že by bylo hezké, kdyby se tyto dvě herecké legendy ještě jednou spolu sešly před kamerou. A tak jsem je přemlouval, až jsem je přemluvil,“ říká režisér Jiří Strach.

Vedle Jiřiny Bohdalové (Jana) a Radoslava Brzobohatého (Ota) oslovil režisér Jiří Strach i další legendy českého filmu, např. Jiřinu Jiráskovou a Ivana Trojana. V kinech by se film měl objevit na jaře 2013.