Hlavní navigace

Přístroje ReadyNAS společnosti NETGEAR nyní komunikují se svými uživateli v českém jazyce

[Tisková zpráva] Společnost NETGEAR přináší majitelům úložných zařízení ReadyNAS novou verzi firmwaru s unikátními funkcemi a plnou českou lokalizací

Sdílet

Praha, 12. října 2010 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky inovativních síťových řešení pro podniky, domácnosti a poskytovatele služeb, uvádí na český trh unikátní firmware pro svou řadu síťových úložných zařízení ReadyNAS. Nová verze firmwaru, tedy softwaru, který řídí činnost všech procesů probíhajících uvnitř přístroje, nyní obsahuje řadu vylepšení, umožňuje využívání několika zcela unikátních funkcí, a navíc nabízí kompletní českou lokalizaci.

Nová verze firmwaru RAIDiator ve verzi 4.2.13 (x86) je určena pro přístroje NETGEAR ReadyNAS modelových řad Pro Business Edition, Pro Pioneer Edition, NVX, NVX Pioneer Edition, 2100, 3100, 3200, 4200, Ultra 4 a Ultra 6. Českým uživatelům přináší skvělou možnost, jak dokonale porozumět administračnímu rozhraní i v případě, že je jim zcela cizí znalost anglického jazyka, a navíc – kromě úprav některých stávajících funkcí – ještě následující nové funkce:

 • Na základě dlouhodobých průzkumů mezi komunitou uživatelů zařízení NETGEAR ReadyNAS (www.readynas.com) byla do podnikových úložných systémů přidána možnost nastavení jednohodinové a dvouhodinové periody pro automatické zálohování a plánování vytváření snapshotů.
 • Technologie iSCSI, která je tak nyní dostupná prostřednictvím upgrade firmwaru i pro starší přístroje z modelových řad ReadyNAS NVX Pioneer Edition a ReadyNAS Pro Pioneer Edition. Pro její získání stačí nainstalovat nejnovější verzi firmwaru a samostatný add-on doplněk.
 • Všechny výše uvedené přístroje NETGEAR ReadyNAS nově podporují funkci Time Machine.
 • Update protokolu se seznamem zálohovacích úloh, který nyní probíhá i během zálohování.
 • Vylepšený výkon pro CIFS.

Nové funkce i ve starších NASech
Díky funkcionalitě nového firmwaru RAIDiator 4.2.13 mají nyní i majitelé dříve zakoupených přístrojů ReadyNAS skvělou možnost, jak rozšířit stávající softwarovou výbavu svých zařízení o nejmodernější sbírku funkcí, aniž by museli investovat prostředky do nákupu nového přístroje. Update firmwaru v přístrojích NETGEAR ReadyNAS je navíc maximálně jednoduchý – nejsnazší cestou je použít záložku Systém → Aktualizace v přímo v administračním rozhraní přístrojů ReadyNAS, aktuální verzi firmwaru lze také případně stáhnout z webových stránek společnosti NETGEAR na lokální pevný disk počítače a v administračním rozhraní zařízení ReadyNAS definovat aktualizačnímu průvodci cestu k tomuto souboru.

Softwarová laboratoř společnosti NETGEAR vydává aktualizace firmwaru pro většinu komerčně dostupných zařízení. Tyto aktualizace obsahují nejen variabilní množství funkčních vylepšení, ale podle potřeby i opravy stávajících funkcí, které přispívají k maximální stabilitě celého zařízení. Zařízení NETGEAR jsou z toho důvodu přednastavena tak, aby automaticky zjišťovala dostupnost nejnovějších verzí firmwaru, a nabízela uživatelům možnost jejich upgradu.

Kromě výše uvedených funkcí otevírá nová verze firmwaru dveře také k dalším funkcím, které mohou uživatelé systémů ReadyNAS využívat. Tyto funkce jsou k dispozici prostřednictvím tzv. add-onů, tedy softwarových doplňků (či tzv. zásuvných softwarových modulů); ty lze velmi snadno doinstalovat, okamžitě využívat a následně spravovat prostřednictvím administračního rozhraní přístrojů NETGEAR ReadyNAS.

Díky add-on doplňkům mohou i majitelé dříve zakoupených přístrojů ReadyNAS využívat např. unikátní funkce, představené teprve před několika týdny s nejnovější modelovou řadou ReadyNAS Ultra. K takovým patří např. technologie Skifta nabízející možnost streamovat multimédia bez ohledu na to, kde jsou uložena, z jakéhokoli místa na jakéhokoli síťové DLNA zařízení. Uživatelé tak mohou kdykoli vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu. Druhou zcela unikátní technologií je Orb, zajišťující překódování multimediálního obsahu již během jeho samotného přenosu. Díky integraci technologie Orb mohou uživatelé automaticky formátovat a upravit streamované video, hudbu či fotografie pro plynulé přehrávání v mobilním zařízení (iPhonu či jiném vhodném chytrém telefonu) nebo prohlížeči.

Technologie Skifta a Orb mohou majitelé síťových datových úložišť NETGEAR ReadyNAS používat jako vůbec první na světě. Seznam všech aktuálně dostupných doplňků add-on lze najít na stránkách celosvětové komunity uživatelů přístrojů NETGEAR ReadyNAS. Nechybí mezi nimi ani např.:

 • BitTorrent.
 • Logitech SqueezeCenter.
 • Symantec Backup Exec Remote Agent pro Linux a UNIX servery.
 • ReadyNAS Photos.
 • ReadyDLNA.

„Společnost NETGEAR dbá na ochranu investic svých zákazníků, které vložili do datových úložišť ReadyNAS,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Našim zákazníkům – majitelům dříve zakoupených úložišť z modelových řad ReadyNAS – proto umožňujeme doinstalování nejnovějších pokrokových technologií obsažených např. v nové řadě ReadyNAS Ultra.“

Vybavení pro nejnáročnější uživatele
Společnost NETGEAR je světovou jedničkou v oblasti prodeje síťových úložných zařízení (NAS) v ceně do 5 000 USD.(1) Uživatelé těchto systémů mají mimo jiné k dispozici:

 • Vynikající přenosové rychlosti – u nejnovějších desktopových zařízení se rychlost čtení/zápisu pohybuje na hranici 115 Mb/s.
 • Integrovanou technologii iSCSI.
 • Jednoduché automatické rozšíření úložné kapacity X-RADI2 s možností kombinace různě velkých HDD v poli a výměny za chodu bez nutnosti restartu.
 • Bezpečný a snadný vzdálený přístup k souborům s funkčností drag-and-drop pomocí funkce ReadyNAS Remote.
 • Funkci Rsync pro kopírování a synchronizaci souborů mezi více ReadyNAS zařízeními.
 • Zálohování a obnovení dat po síti (ReadyNAS Vault) s přístupem odkudkoli na světě.
 • Vestavěný Apple iTunes server.
 • Secure Sockets Layer (SSL).
 • Plánované zapnutí a vypnutí zvlášť pro každý den včetně funkce Wake-on-LAN.
 • Podporu souběžného zálohování z více PC/MAC počítačů a snadné obnovení dřívějších verzí souborů na několik kliknutí díky Memeo Premium Backup.
 • Architekturu Intel pro vyšší úsporu energie: dvoujádrový 1,66 GHz procesor Intel Atom a paměť 1 GB DDR2 DIMM.
 • Snadné nastavení díky průvodci FrontView v českém jazyce.
 • Až 6 pozic pro pevné disky s ochranou dat RAID 0, 1, 5, 6, hot-spare a X-RAID2.
 • Až 2× gigabitové ethernetové porty a 3× USB 2.0 porty.
 • Úložné protokoly CIFS/SMB (pro Windows), AFP (pro Mac OS), NFS (pro Linux a UNIX), HTTP/S (pro internetové prohlížeče) a podpora FTP/S.

Více informací o modelových řadách síťových úložných zařízení NETGEAR ReadyNAS, včetně jejich fotografií a technických specifikací, je k dispozici na webových stránkách:

 • www.netgear.cz/cs/pro­dukty/pro-domaci-uzivatele/ulozna-zarizeni-pro-domaci-uzivatele/
 • www.netgear.cz/cs/pro­dukty/pro-firemni-uzivatele/ulozna-zarizeni/

Další informace lze najít také na webových stránkách www.readynas.com.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace pro komunikaci mezi více počítači či dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Produkty jsou postaveny na osvědčených technologiích bezdrátového připojení, ethernetu a rozvodů elektrické energie, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné ovládání, pokročilé funkce, stylový design a neustálé inovace. NETGEAR poskytuje špičkovou kvalitu svých řešení, od 1. května 2007 nabízí doživotní záruku na všechny ProSafe produkty. Produkty NETGEAR se prodávají na více než 26 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost NETGEAR sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NET­GEAR.