Hlavní navigace

Přístup na internet prostřednictvím FWA sítě v pásmu 26 GHz dostupný již v devíti regionech ČR

[Tisková zpráva]

Sdílet

Přístup na internet prostřednictvím FWA sítě v pásmu 26 GHz dostupný již v devíti regionech ČR

Nextra nabízí internetové služby NextLink v devíti českých městech, přesvědčte se na „NextLink Roadshow“

Praha 14. března 2001 – Společnost Nextra Czech Republic, největší poskytovatel internetových služeb pro firemní klientelu, nabízí jako první v České republice služby založené na nové technologii FWA 26 GHz zákazníkům v devíti největších městech České republiky. Využívá přitom bezdrátové sítě v pásmu 26 GHz společnosti Nextra Wireless, které Český telekomunikační úřad udělil v září loňského roku licenci pro provoz této sítě. Již na sklonku roku 2000 poskytovala Nextra Czech Republic v rámci pilotních projektů přístup na internet přes tuto FWA síť v Praze a Brně. Začátkem letošního roku rozšířila tyto služby i do dalších měst, kde Nextra Wireless dosáhla pokrytí: České Budějovice, Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Ostravu, Plzeň a Zlín. V těchto městech pořádá v průběhu dubna 2001 „NextLink roadshow“, jejímž cílem je seznámit potenciální zákazníky Nextry s produkty a službami, se kterými do regionů vstupuje. Cílem Nextra Czech Republic je v závislosti na plánu pokrytí společnosti Nextra Wireless rozšířit do konce roku 2001 nabídku služeb založených na technologii FWA 26 GHz do všech měst naší republiky s počtem obyvatel nad 50 tisíc.

Města s nabídkou služby Nextra NextLink

Nextra Czech Republic nabízí ve všech regionech, které pokrývá síť FWA 26 GHz společnosti Nextra Wireless, produktovou řadu NextLink. NextLink zajišťuje kvalitní a rychlé připojení k internetu, které je důležitou součástí podnikatelských aktivit všech společností. Díky snadnému a bezpečnému připojení mohou firmy ve všech regionech prezentovat své výrobky a služby potenciálním partnerům a zákazníkům kdekoliv na světě. Veškerá firemní korespondence se zahraničními i tuzemskými partnery probíhá velmi rychle a je maximálně spolehlivá. Mezi klíčové výhody produktů NextLink patří kromě vysoké kvality také garantovaná dostupnost, velmi rychlá instalace a možnost zvolit si rychlost připojení přesně podle potřeb zákazníků.

„Předpokladem instalace produktů NextLink u našich zákazníků je přímá viditelnost některého z vysílačů Nextra Wireless. Maximální vzdálenost mezi vysílačem a přijímačem je 7 km,“ říká Petr Adámek, marketingový manažer společnosti Nextra Czech Republic. „Jsme velmi rádi, že unikátní technologii FWA 26 GHz můžeme nabízet nejen v Praze a Brně, ale i v dalších regionech naší země.“

Nextra NextLink

NextLink je klíčovou produktovou řadou společnosti Nextra Czech Republic v segmentu internetové konektivity pro firemní sektor. Je založena na bezdrátovém vysokorychlostním připojení pomocí technologie FWA v pásmu 26 GHz, které umožňuje využívat rychlosti od 256 kb/s až do 8 Mb/s (v násobcích 64 kb/s). Zákazník si tedy může zvolit takovou přenosovou kapacitu linky, která mu optimálně vyhovuje a kterou skutečně využije. Z hlediska kvality představuje připojení NextLink fullduplexové připojení obdobné tomu na digitálních okruzích.

„Rozhodne-li se zákazník, že si pořídí nové připojení k Internetu pomocí technologie FWA, odkoupíme od něj mikrovlnné zařízení, které si musel zakoupit pro připojení v pásmu 2,4 GHz,“ říká Petr Adámek a pokračuje: „Navíc do pěti dnů zdarma zajistíme průzkum proveditelnosti, který potvrdí, zda je připojení u daného zákazníka pomocí FWA možné. Standardní doba potřebná na instalaci NextLinku je 15 pracovních dní. Pokud zákazník vyžaduje expresní instalaci jsme schopni mu ji za standardní expresní příplatek nabídnout.“

Za příplatek garantuje Nextra Czech Republic také 99,9% dostupnost služby, která obsahuje připojení pomocí zálohovaného řešení. V případě nesplnění garance dostupnosti vrátí Nextra zákazníkovi smluvně definovanou část měsíčního paušálu (podle Service Level Agreement – SLA).

Společnost Nextra Czech Republic pořádá v průběhu dubna 2001 „NextLink Roadshow“, na němž představí svou novou produktovou řadu NextLink potenciálním zákazníkům zejména z řad regionálních podniků. NextLink Roadshow bude zahájeno 4. dubna 2001 v Praze a postupně navštíví všech devět měst České republiky, která jsou nově pokryta sítí FWA 26 GHz Nextra Wireless. Na závěr odpoledních prezentací vylosuje Nextra Czech Republic účastníka roadshow, který získá špičkový palmtop HP Jornada 720. Ten lze díky velké flexibilitě operačního systému a vestavěnému modemu používat ke vzdálené obsluze routeru a správě serveru přes terminálové a webové aplikace. Podrobné informace o připravovaném NextLink Roadshow včetně termínů a míst konání najdete na adrese: http://www.nex­tlink.cz

Palmtop HP Jornada 720 získá také ta společnost, která mezi 1. březnem a 31. květnem 2001 uzavře s Nextrou Czech Republic novou minimálně roční smlouvu na služby produktové řady NextLink. Další informace naleznete na http://www.nex­tra.cz/soluti­ons/products/nex­tlink/index.html

O společnosti Nextra Czech Republic

Společnost NEXTRA Czech Republic s.r.o., která je součástí celoevropské struktury NEXTRA, disponuje jednou z největších a nejbezpečnějších páteřních sítí ve střední Evropě. Mimo úctyhodné mezinárodní konektivity 2×155 Mb/s, se Nextra může pochlubit i infrastrukturou, jež pokrývá a propojuje většinu země. Nextra je jediným poskytovatelem Internetu, který má do sdružení NIX dvě nezávislé linky o kapacitě 2×100 Mb/s a je tak několikanásobně jištěn proti možným výpadkům.

O společnosti Nextra Wireless

Společnost Nextra Wireless s.r.o. je provozovatelem vysokorychlostní bezdrátové sítě v pásmu 26 GHz, na jejíž vybudování získala v září 2000 v rámci výběrového řízení licenci Českého telekomunikačního úřadu. Nextra Wireless se zaměřuje na pronájem přístupové infrastruktury pro řešení problému „poslední míle“ poskytovatelům internetu a telekomunikačním operátorům a v současné době nabízí své služby v devíti největších městech České republiky. Do konce roku 2001 plánuje pokrýt všechna města s počtem obyvatel nad 50 tisíc (26 měst).

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Petra Zdeňková
Nextra Czech Republic
Tel: 02 / 96 355 172
petra.zdenkova@nex­tra.cz

Nina Kodymová
Nextra Wireless
Tel: 0604 / 293 047
nina.kodymova@nex­tra.com

Daniela Beranová
Herald Communications
Tel: 02 / 2423 2650
beranova@herald-pr.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).