Hlavní navigace

Pro budoucnost České republiky i Evropské unie jsou důležité inovace

[Tisková zpráva] V Praze probíhá konference Czech Innovation Day, věnovaná významu inovací v oblasti veřejné správy, ekonomiky, obchodu a vzdělávání.

Sdílet

O důležitosti inovací a jejich ekonomických a sociálních přínosech pro rozvoj České republiky a Evropské unie diskutují zástupci komerční, veřejné a akademické sféry na konferenci Czech Innovation Day. Konferenci, která probíhá pod záštitou primátora hlavního města Prahy, MUDr. Pavla Béma, zorganizovaly společnosti Microsoft, TUESDAY Business Network a Beyond Interactive. Cílem konference je objasnit význam inovací v budování znalostní společnosti v České republice a v rámci celé Evropské unie.

Konference se zúčastní přibližně 200 hostů. Zhruba polovinu představují zástupci průmyslu a podnikání, druhou polovinu tvoří rovnoměrně zástupci veřejné správy a akademické sféry. Czech Innovation Day je součástí šňůry konferencí Innovation Day, které probíhají v letošním roce po celé Evropě. V průběhu konference se hosté dozvědí, proč záleží na inovacích a jaké mohou být ekonomické a sociální dopady inovací na rozvoj České republiky a Evropské unie.

„Máme to štěstí, že Česká republika je trh, který velmi dobře vstřebává inovace z oblasti informačních a telekomunikačních technologií. Microsoft tento trend aktivně podporuje a i proto se rozhodl spolu s partnery v Praze uspořádat Czech Innovation Day, konferenci, jejímž cílem je ukázat jak s inovacemi pracovat a jak je využít pro rozvoj lokální i globální ekonomiky,“ uvedl Michal Čupa, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice.

„Je nezbytné, aby si Evropa i Česká republika uvědomily význam inovací pro rozvoj ekonomiky a sociální sféry. Paradox je, že Evropská unie dává do vědy a výzkumu, tedy do inovací, 6 % investic, zatímco do zemědělství proudí 44 % investic. Je až alarmující, jak jsou investice do inovací nízké,“ uvedl Jan Mühlfeit viceprezident pro strategii Microsoft EMEA. „Jedním z cílů konference Czech Innovation Day je ukázat zástupcům českého komerčního sektoru, veřejné správy a zástupcům akademické oblasti význam inovací pro udržení a zvýšení konkurenceschop­nosti české a evropské ekonomiky,“ dodal Jan Mühlfeit.

„Přál bych si, aby vážení účastníci dnešní diskuse změnili v praxi český kalendář tak, aby inovační den byl každý týden. Česká republika, její ekonomika a my její občané to moc potřebujeme. Potenciál u nás zjevně je, tak se dejme spolu do práce,“ řekl Ivan Pilný, president TUESDAY Business Network.

Na konferenci se svou přednáškou vystoupí Jan Mühlfeit, viceprezident pro strategii Microsoft EMEA; Thomas Vavra, Research Director Software and IT markets IDC CEMA; Alexandr Vondra, místopředseda vlády ČR pro evropské záležitosti; Christopher Lettl, profesor Aahus School of Business, Dánsko a Christoph Hienerth, profesor Copenhagen Business School, Dánsko. Diskusních panelů se pak zúčastní Dana Bérová, Business Development Director, Gartner; Michal Čupa, generální ředitel Microsoftu Česká republika; Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77; prof. Petr Moos, proděkan ČVUT Praha; Ivan Pilný, prezident TUESDAY Business Network a další významní hosté.

V závěru konference proběhne za účasti velvyslance USA v Praze pana H. E. Richarda Grabera slavnostní otevření evropského Centra pro podporu mobilních technologií. Společnost Microsoft oznámila své rozhodnutí zřídit toto Centrum v Praze již v říjnu 2006. Centrum sdružuje tým odborníků, jejichž hlavním úkolem je podporovat růst platformy Windows Mobile v evropských zemích. Tohoto cíle Centrum dosahuje posílením podpory a prohloubením spolupráce s evropskými provozovateli mobilních sítí, vývojáři aplikací a výrobci mobilních zařízení. Microsoft se pro vybudování Centra v České republice rozhodl zejména díky otevřenosti českého trhu mobilním a informačním technologiím a dostupnosti kvalitních odborníků. V současné době pracuje v Centru více než 20 špičkových odborníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).