Hlavní navigace

Pro TV Barrandov potřetí točila Věra Chytilová

[Tisková zpráva] Praha, středa, 3. února 2010 - Cyklus o mezilidských vztazích a lidské vášni, České milování, pokračuje na TV Barrandov druhou sérií. Po lásce politiků stanice tentokrát představí lásku uměleckou.

Doba čtení: 1 minuta

Příběhy manželských tandemů umělců pro České milování natočila filmová legenda VĚRA CHYTILOVÁ. V první sérii vytvořila díly O lásce týrané a O lásce žárlivé.

Láska prý umělce inspiruje k velkým dílům, ale brání jim je uskutečnit. Co je na tom pravdy, vyprávějí příběhy lásek partnerů – umělců, herečky Dany Morávkové s klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem, herečky Evy Salzmannové a jejího muže dramatika a novináře Karla Steigerwalda, sochaře Kurta Gebauera a jeho paní Ludmily, herečky Terezy Kostkové a jejího manžela, divadelního režiséra a ředitele Petra Kracíka i registrovaných partnerů, moderátora Aleše Cibulky a herce a moderátora Michala Jagelky.

Režisérka Věra Chytilová k dílu O LÁSCE UMĚLECKÉ dodává: „Vždycky jsem chápala lásku nejen jako vrchol individuální svobody, ale také jako odpovědnost. Odpovědnost a toleranci. Doufám, že jejich podoby zachycené v několika partnerských vztazích lidí od kumštu aspoň někoho přimějí se nad těmi věcmi zamyslet.“

Epizodu O lásce umělecké vysílá TV Barrandov v neděli 7. února 2010 ve 21:50 hodin. České milování se v produkci společnosti Febio stalo nejúspěšnějším pořadem vlastní tvorby TV Barrandov v lednu 2010.