Hlavní navigace

Pro TV Barrandov potřetí točila Věra Chytilová

[Tisková zpráva] Praha, středa, 3. února 2010 - Cyklus o mezilidských vztazích a lidské vášni, České milování, pokračuje na TV Barrandov druhou sérií. Po lásce politiků stanice tentokrát představí lásku uměleckou.

Sdílet

Příběhy manželských tandemů umělců pro České milování natočila filmová legenda VĚRA CHYTILOVÁ. V první sérii vytvořila díly O lásce týrané a O lásce žárlivé.

Láska prý umělce inspiruje k velkým dílům, ale brání jim je uskutečnit. Co je na tom pravdy, vyprávějí příběhy lásek partnerů – umělců, herečky Dany Morávkové s klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem, herečky Evy Salzmannové a jejího muže dramatika a novináře Karla Steigerwalda, sochaře Kurta Gebauera a jeho paní Ludmily, herečky Terezy Kostkové a jejího manžela, divadelního režiséra a ředitele Petra Kracíka i registrovaných partnerů, moderátora Aleše Cibulky a herce a moderátora Michala Jagelky.

Režisérka Věra Chytilová k dílu O LÁSCE UMĚLECKÉ dodává: „Vždycky jsem chápala lásku nejen jako vrchol individuální svobody, ale také jako odpovědnost. Odpovědnost a toleranci. Doufám, že jejich podoby zachycené v několika partnerských vztazích lidí od kumštu aspoň někoho přimějí se nad těmi věcmi zamyslet.“

Epizodu O lásce umělecké vysílá TV Barrandov v neděli 7. února 2010 ve 21:50 hodin. České milování se v produkci společnosti Febio stalo nejúspěšnějším pořadem vlastní tvorby TV Barrandov v lednu 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).