Hlavní navigace

Proberte se do voleb

[Tisková zpráva] (Praha, 29. dubna 2010) Dnes byl oficiálně spuštěn projekt PROBERTESE.CZ, který má motivovat co nejvíce nerozhodnutých voličů, nevoličů a prvovoličů zúčastnit se nadcházejících parlamentních voleb.

Sdílet

„Věříme, že jedině maximální volební účast reflektuje názory většiny občanů České republiky. Věříme, že je stále koho volit. Věříme, že Čechům není jedno, kdo dále bude mít vliv na jejich profesní i soukromý život, stejně tak na směr České republiky. Věříme, že laxnost nahradí aktivní zapojení do parlamentních voleb,“ uvádí jeden z autorů projektu, Martin Březina.

Na stránkách projektu PROBERTESE.CZ naleznou návštěvníci komplexní informace, jež jim umožní získat přehled o blížících se parlamentních volbách, přehled kandidujících stran a vybrané body programů, důvody a argumenty proč jít k volbám. „Součástí prezentace je také kreativní ztvárnění volebních dresů, které rozjasní nejen šatník, ale také tváře příznivců voleb,“ doplňují kreativní část M. Štěch a P. Kroupa, tvůrci vizuálů. PROBERTESE.CZ je také aktivní na Facebooku. „Zde je naším cílem propojit co nejvíce fanklubů, akcí, happeningů a dalších aktivit, které se týkají parlamentních voleb a demokratizace České republiky. Jsme politicky nezávislí a poměrně flexibilní, tak vítáme propojení s dalšími obdobnými aktivitami nejen na internetu,“ dodává Karel Novotný, komunitní hlava akce. Projekt nepůsobí nejen na internetu, ale aktivně se podílí na přípravách a realizacích, které osloví potencionální voliče. „Aktivně se také zapojujeme do příprav spřátelených koncertů, setkání a dalších událostí, které mají stejnou filozofii, jako náš projekt,“ doplňuje Novotný.

Projekt je apolitický a otevřený nápadům, námětům a všem, kteří stále věří, že mají silný hlas!

Pro více informací: www.probertese.cz a www.facebook.com/pro­bertese