Hlavní navigace

Problém stalkingu v Ulici vzbuzuje zájem diváků

[Tisková zpráva] Populární denní seriál TV Nova Ulice přitahuje i díky závažnému společenskému tématu tzv. stalkingu stále vyšší pozornost diváků. Letošní dvacátý týden byl s 54% podílem na sledovanosti v cílové skupině 15-54 dokonce nejúspěšnějším týdnem od začátku letošního roku. Díl, v němž se unesené Jitce Farské v podání Ilony Svobodové podaří uniknout ze zajetí, přilákal tři čtvrtiny mladých žen ve věku 15-24 let, které tou dobou byly u televize.

Sdílet

Praha 21. května 2009 – Problém tzv. stalkingu neboli nebezpečného pronásledování druhé osoby se i díky dramatickému příběhu jedné z hlavních postav v seriálu TV Nova Ulice dostává do širšího povědomí diváků. Díl, v němž se po vypjaté scéně, kdy Vladimír Kukačka v podání Pavla Rímského míří na Jitku Farskou pistolí, podaří unesené a uvězněné Jitce ze zajetí uprchnout, si nenechalo ujít 56 % diváků v cílové skupině 15–54. V cílové skupině 15+ ho sledovalo více než 1,2 milionu lidí u televize. Zdaleka nejvíce zajímal cílovou skupinu mladých žen ve věku 15–24 let, kde dosáhl podílu na sledovanosti 75 %.

O tom, že má toto téma celospolečenskou závažnost, svědčí i fakt, že letos přijala poslanecká sněmovna zákon, který od ledna 2010 dává obětem právní oporu. Sociálnímu problému s názvem stalking, který je v současné době legislativně téměř nepostihnutelný, se chce Ulice věnovat i nadále. Příběh Jitky Farské a jejího pronásledovatele bude pokračovat dalšími dramatickými zvraty.

„Jsme rádi, že se nám podařilo na stalking a možnosti jeho postihování upozornit a vyvolat společenskou diskusi. Překvapilo mě, kolik z nás se s podobným chováním setkalo, i když naštěstí nevede vždy k tak dramatickým koncům,“ říká představitelka oběti stalkingu v Ulici Ilona Svobodová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).