Hlavní navigace

Prodeje smartpohonu LG Optimus One překonaly milion kusů

[Tisková zpráva] Populární smartphone s Androidem 2.2 překonal prodejní rekord společnosti již po jednom měsíci prodejů.

Sdílet

Společnost LG Electronics CZ (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v mobilních komunikacích, domácích spotřebičích a spotřební elektronice, oznámila, že k 16. listopadu 2010 prodala již 1 milion kusů smartphonu LG Optimus One. A to po pouhých 40 dnech prodejů. Chytrý telefon se nyní prodává ve většině zemí Evropy, Asie a USA. Optimus se tak stal nejrychleji prodávaným telefon v historii společnosti LG.  

LG Optimus One běží  na operačním systému Android, ve své nejnovější verzi 2.2 „Froyo“. Smartphone se stal oblíbený u zá­kazníků, kteří si poprvé kupují chytrý telefon. Za velmi příznivou cenu totiž nabízí luxusní výbavu, tisíce užitečných aplikací a zároveň velmi komfortní ovládání. „Všestranný a výkonný LG Optimus One byl navržen nejen pro zákazníky, kteří poprvé vstupují do segmentu chytrých telefonů. Tímto modelem chceme oslovit široké masy uživatelů, tedy nejen inovátory a časné osvojitele, jako tomu bylo dříve v segmentu chytrých telefonů,“ říká Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ

LG Optimus One patří také mezi první smartphony na světě, jenž používají nejnovější verzi operačního systému od Googlu. Android 2.2 nabízí třikrát rychlejší surfování na internetu, včetně podpory Adobe® Flash® 10.1, dokáže fungovat jako Wi-Fi hot-spot, podporuje multitasking. LG Optimus One je navíc vybaven unikátním rozhraním, pro co nejjednodušší ovládání. Fotoaparát smartphonu je vybaven funkcí pro detekci úsměvu: Stačí jedno kliknutí a fotoaparát čeká, až se fotografovaná osoba usměje. V ten okamžik se snímek automaticky vyfotí. Smartphone se dobře ovládá i díky 3,2“ dotykovému displeji s jemným rozlišením 320 × 480 bodů. O dlouhý provoz se postará baterie s nadprůměrnou kapacitou 1500 mAh. 

LG Optimus One je jedním s nejhezčích smartphonů na trhu. Vyrábí se celkem v širokém spektru barev včetně černé, vínové, titanové, modré, stříbrné nebo fialové. Společnost LG očekává, že Optimus One bude jejich prvním smartphonem s prodejem překračujícím 10 miliónů kusů. „Na českém a slovenském trhu mohou zákazníci očekávat, že se prodejní cena bude pohybovat okolo 6 000 Kč (215 Eur),“ dodal Martin Malý.

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. Skupina LG klade důraz nejen na užití nejnovějších technologií, ale i na vzhled výrobků. O tom svědčí celá řada ocenění. V roce 2010 získala společnost LG ocenění asociace EISA za Nejlepší produkt v poměru cena/výkon, za Nejlepší evropský kompaktní systém domácího kina a za Evropský ekologický mobilní telefon roku. LG se pravidelně účastní soutěží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). LG Electronics CZ se hlásí ke společenské odpovědnosti a dlouhodobě podporuje charitativní organizaci Srdce na dlani; současně je generálním partnerem klubu HC Sparta Praha. Více informací na www.lg.cz, www.lge.sk a www.lge.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).