Hlavní navigace

RRTV prodloužila licenci společnosti Czech Digital Group, a.s..

[Tisková zpráva] (Praha, 21. prosince 2002) - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prodloužila dne 17. 12. 2002 licenci pro digitální vysílání společnosti Czech Digital Group, a.s.

Sdílet

Společnost Czech Digital Group, a.s. provozuje digitální vysílání již více jak pět let. Prostřednictvím své dceřinné společnosti Czech Link zajištuje satelitní digitální distribuci obou programů České televize, PRIMA TV, hudební stanice O, všech programů Českého rozhlasu a soukromého radia Proglas. V únoru 2000 obdržela společnost od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci k zemskému digitálnímu vysílání na území Prahy a okolí na 46. kanále. V srpnu 2000 zahájila vysílání na třech vysílačích (Strahov, Zelený pruh a Ládví) programů ČT 1, ČT 2, PRIMA TV a NOVA TV. Během uplynulých dvou let provedl Czech Digital Group desítky technologických testů a měření SFN sítě, kvality pokrytí území signálem a koncových zařízení. Během tohoto experimentálního období získala zemská digitální televize několik set diváků.

V průběhu roku 2001 zahájila společnost Czech Digital Group ve spolupráci se společností Head3LineS a Českou televizí testování služeb digitální interaktivní televize, která vyvrcholila v únoru 2002 podpisem smlouvy s nejvýznamnějším poskytovatelem řešení interaktivní digitální televize na standardu MHP (Multimedia Home Platform), americko-korejskou společností Alticast. V prosinci zahájila společnost Czech Digital Group a největší český telekomunikační operátor Český Telecom společný pilotní projekt, jehož cílem jsou technologické testy a příprava vybraných interaktivních služeb digitální televize pro běžné vysílání na DVB-T síti Czech Digital Group. V závěru roku 2002 Czech Digital Group a Head3LineS dokončily implementaci digitální platformy pro interaktivní televizi a zahájily testování šesti vybraných interaktivní služeb na své síti.

17.12. 2002 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prodloužila licenci společnosti Czech Digital Group, a.s. k zemskému digitálnímu vysílání na 46. kanále v Praze a okolí. Jde o významný mezník pro naši společnost a budoucí zákazníky zemské digitální televize, řekl předseda představenstva PhDr. Leoš Pohl a dále dodal: Tímto rozhodnutím vstupuje naše společnost do poslední fáze před zahájením komerčního vysílání. Jejím cílem je ověřit zájem zákazníků o vybrané druhy služeb a připravit celý systém pro komerční celoplošný provoz. Tímto Czech Digital Group bude bez přerušení vysílání pokračovat po 31.12. 2002 dále ve vysílání. Jediným vlastníkem společnosti je FTV Premiéra, spol. s.r.o. vlastník licence k vysílání televizního programu PRIMA TV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).