Hlavní navigace

Díla z Originální produkce HBO opět triumfovala při udílení televizních cen EMMY

[Tisková zpráva] S radostí oznamujeme, že seriály i samostatné snímky z produkce HBO opět zabodovaly při udílení televizních cen EMMY. Celkově získaly 26 těchto prestižních ocenění.

Sdílet

Za nejlepší seriál byl vyhlášen John Adams s celkovým počtem 13 ocenění. Tento historický epos z dob počátků Spojených států pochází z tvůrčí dílny Toma Hankse a originální produkce HBO. Vypráví o životě druhého amerického prezidenta a čeští fanoušci se na něj mohou těšit už letos v prosinci, kdy bude uveden na programu HBO 2.

Představitel titulní role Paul Giamatti (známý například z oscarové komedie Bokovka) si odnesl cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli seriálu. Jeho filmové manželce Lauře Linneyové (Láska nebeská) připadla Emmy pro nejlepší herečku v seriálu. Za herecký výkon ve vedlejší roli získal cenu také Tom Wilkinson, který ztvárnil třetího amerického prezidenta Thomase Jeffersona.

Další oceněný televizní film má název RECOUNT (Přepočítávání) a získal celkem tři sošky. HBO jej uvede už letos v listopadu v hlavním vysílacím čase. Vypráví o pozadí amerických prezidentských voleb v roce 2000, kdy se musely přepočítávat sporné výsledky souboje mezi tehdejšími kandidáty Georgem W. Bushem a Albertem Gorem.

Diváci HBO se mohou těšit i na programovou nabídku pro příští rok. HBO získala práva na světově uznávané a oblíbené seriály a sitcomy. Z těch hlavních jmenujme dlouho očekávaný seriál TRUE BLOOD, který bude uveden hned na začátku příštího roku, tedy v lednu 2009.

Hvězdou dalšího úspěšného a populárního seriálu CALIFORNICATION je David Duchovny. Jeho druhou řadu uvede filmový kanál HBO rovněž v lednu 2009, v pravidelném vysílacím čase. Již od prosince letošního roku uvede HBO opravdovou lahůdku pro milovníky britského suchého humoru. Seriálový hit LITTLE BRITAIN USA bude k vidění na HBO Comedy.

V únoru se na HBO Comedy objeví světově proslulý sitcom ABSOLUTLEY FABULOUS, který bude vysílán téměř celý rok, od února do října 2009.