Hlavní navigace

Produkty AVG nově ve verzi 9.0

[Tisková zpráva] Nová verze AVG je až o polovinu rychlejší, výkonnější a má jednodušší ovládání

Sdílet

Amsterdam, 5. října 2009 – Společnost AVG Technologies uvolní během října 2009 na trh verzi 9.0 všech svých bezpečnostních produktů. Vývojáři program výrazně vylepšili, což se v AVG 9.0 projevuje na rychlosti, úrovni ochrany i snadném používání. Nejnovější technologie AVG zajistí, že všichni uživatelé počítačů mají zabezpečeny veškeré své aktivity na internetu. Na základě zpětné vazby od zákazníků se o 50 procent zkrátila doba instalace, snížilo se zatížení paměti a proces ochrany se výrazně zjednodušil.

Hlavní prioritou pro kombinované antivirové/an­tispywarové jádro AVG 9.0 založené na nové technologii byla optimalizace scanování. Soubory jsou při první kontrole označeny jako bezpečné a potenciálně nebezpečné. Při následující kontrole program bezpečné soubory vynechává, pokud se nezmění jejich struktura. Výsledkem je mnohem kratší doba testu; až o 50 % v závislosti na konfiguraci systému. Stejně tak se o 10 až 15 % snížila doba bootování.

„Produkty AVG 9.0 poskytnou domácím uživatelům účinnější ochranu v reálném čase, aniž by ovlivnily jejich práci s počítačem. Přivádí nás to zpět k našemu hlavnímu cíli, tedy co nejvyšší bezpečnosti s co nejnižšími nároky na uživatele,“ řekl generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith. „Vždy jsme se řídili heslem, že právo na bezpečnou práci s internetem má každý. S AVG 9.0 jsme si jisti, že všichni budou při práci, nákupech, on-line bankovnictví i zábavě ochráněni před škodlivým kódem a jinými hrozbami, které jsou nyní na internetu v obrovském objemu.”

AVG 9.0 přináší rychlost a vícevrstvou ochranu proti škodlivému kódu
Nová verze AVG 9.0 kombinuje veškeré moderní technologie ochrany před nejnovějšími hrozbami v reálném čase. Nad rámec signatur známých hrozeb využívá AVG 9.0 behaviorální a in-the-cloud technologie, včetně tzv. white listování. Umožňuje to ochranu před desítkami tisíc nových hrozeb denně. Program AVG 9.0 je spojením rezidentní ochrany, firewallu a ochrany identity. Jednotlivé moduly mohou tedy sdílet informace o zjištěném malwaru. To zvyšuje schopnost AVG objevovat a odstraňovat většinu škodlivých kódů, rootkitů i pokusů o krádež identity, pro něž ještě nebyly zveřejněny signatury.

Vylepšení firewallu zahrnují celkovou přestavbu, která snižuje počet otázek na uživatele o 50 %, a díky tomu jej mnohem méně ruší. Nová databáze důvěryhodných aplikací a certifikátů umožňuje nyní bez interakce s uživatelem „posoudit“, zda povolit, či zakázat komunikaci. Firewall zajišťuje velmi vysoký stupeň ochrany i před novými a doposud neznámými hrozbami, jelikož pracuje na pozadí společně s behaviorálním modulem AVG Identity Protection.

AVG ve verzi 9.0 má po rozšíření funkce LinkScanner vylepšenou i detekci phishingu. Při použití více než stovky různých indikátorů potenciálních hrozeb na každou stránku rozpozná funkce rychleji a přesněji, zda internetová stránka skrývá phishingový útok. V případě nejasného výsledku zkontroluje LinkScanner phishingová data ve výzkumné síti AVG a poté na jejich základě usoudí, zda jde o potenciální hrozbu.

Produkty AVG ve verzi 9.0 mají i nový vzhled a strukturu, což ještě více usnadňuje jejich používání. O mnoho jednodušší je rovněž detekce a odstranění veškerých aplikací, které by mohly s AVG 9.0 působit proti sobě a narušit tím úroveň zabezpečení.

AVG Technologies přinášejí uživatelům nástroj k boji proti krádežím identity
Ve světě každoročně narůstá počet krádeží identity. Vyskytují se v mnoha formách od podvodů při využívání e-shopů či e-bankingu až po krádeže při placení kartou v obchodě či restauraci. Produkty AVG nyní obsahují další vrstvu ochrany AVG Identity Protection (IDP). Ta zdokonaluje celkové zabezpečení před hrozbami, které jsou nerozpoznatelné pro běžné antivirové aplikace. Je přitom lhostejné, zda jsou na počítači nainstalovány produkty AVG nebo jiné firmy. IDP pracuje vedle všech nejčastěji používaných antivirů spolehlivě a kdykoli. Brání útokům vedeným s cílem krádeže hesel, odcizení podkladů k internetovému bankovnictví, čísel kreditních karet a dalších cenných informací. Používá tzv. behaviorální analýzu, která zjišťuje odchylky od standardního chování programů v počítači. Pokud odhalí cokoli podezřelého, co by mohlo naznačovat pokus o krádež identity, odstraní hrozbu a ukončí danou aktivitu ještě před zasažením uživatelových dat.

AVG Identity Protection je založena na technologii, kterou AVG Technologies získala po akvizici společnosti Sana Security počátkem tohoto roku. Analyzuje chování jednotlivých programů, proto nepotřebuje ke své aktualizaci popisy známých škodlivých kódů a předejde snaze útočníků odcizit uživateli on-line identitu. Software se navíc průběžně učí i z informací uživatelů o reálných útocích a zajišťuje jejich neustálou ochranu.

Dostupnost a cena
Veškeré placené produkty AVG 9.0 jsou k dispozici on-line, v obchodech i v dalších prodejních kanálech. Licence AVG Internet Security 9.0 na jeden rok a jeden počítač stojí 1345 Kč včetně DPH a cena dvouleté licence je 2011 Kč včetně DPH. Volná verze AVG Free 9.0 bude k dispozici od poloviny října.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).