Hlavní navigace

Profesionální Access Point od ZyXELu

[Tisková zpráva] ZyXEL NWA1100 je univerzální Wi-Fi zařízení určené pro malé a střední kanceláře. Může fungovat jako klasický přístupový bod, ke kterému se připojují koncová Wi-Fi zařízení, také jako opakovač, most a dokonce jako Wi-Fi klient. Díky takové modularitě má NWA1100 širokou oblast použití a svoje funkce mění podle toho, jak je právě potřeba.

Sdílet

Profesionální nasazení potvrzuje i přítomnost PoE (Power over Ethernet). Při instalaci si tak nemusíte dělat těžkou hlavu z toho, jak NWA1100 napájet – odběr elektrické energie probíhá po standardním datovém kabelu Ethernet CAT-5. NWA1100 je tedy nezávislý na elektrické zásuvce.

NWA1100 má certifikaci IEEE 802.11b/g, je tedy Wi-Fi zařízením pracujícím v pásmu 2,4 GHz. Díky dvojici výkonných 3 dBi antén a maximálním vysílacím výkonu až 23 dBm je možné pokrýt oblast až 150 m v uzavřeném, nebo 300 metrů v otevřeném prostoru. Jedno zařízení tak může nahradit několik méně výkonných přístupových bodů.

Samozřejmostí je integrace nejmodernějších bezpečnostních prvků, které zajišťují naprostou bezpečnost bezdrátového připojení. Nechybí WPA2 šifrování, pokud jsou používána starší zařízení, která toto šifrování nepodporují, je možné použít starší šifrování WPA, nebo WEP.

Výhodou pro administrátory je velmi snadná konfigurace. K NWA1100 je možné přistupovat jak přes Telnet, tak přes webové rozhraní. Práci ušetří protokol SNMPv3, kterým lze konfigurovat více zařízení najednou.

ZyXEL NWA1100 se hodí pro vybudování jak menší sítě, tak rozsáhlého komplexu, třeba při zasíťování velké budovy. Poskytne robustní a výkonné řešení, které nebude brzdou žádné sítě.

O společnosti ZyXEL
Společnost ZyXEL byla založena v roce 1989 na Taiwanu a v současnosti je předním dodavatelem kompletních řešení širokopásmových technologií pro telekomunikační společnosti, malé a střední firmy i domácí uživatele. ZyXEL se v rámci svých řešení může pochlubit nejnovějšími a nejmodernějšími síťovými prvky jako Triple Play, Quality of Service (QoS), Network Security a Network Management.

Produkty a služby firmy ZyXEL jsou určeny pro firmy i domácí uživatele, kteří si tak mohou užívat vysoce kvalitních a univerzálních multimediálních aplikací v rámci bezpečného a snadno ovladatelného síťového prostředí. Díky společné síle 29 obchodních zastoupení a 3 vývojových center po celém světě se roční příjem firmy ZyXEL v roce 2007 vyšplhal na 480 milionů amerických dolarů. V současné době má firma přes 3.100 zaměstnanců a distributory v 70 zemích, kteří jsou schopni obsáhnout na 150 regionálních trhů.

Pro více informací navštivte: www.zyxel.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).