Hlavní navigace

Profinit posiluje partnerství s Cognosem

[Tisková zpráva] Profinit, přední tuzemský poskytovatel IT řešení a služeb, se stal Gold Reseller Partnerem společnosti Cognos a výrazně tak posílil svoji pozici na českém trhu Business Intelligence řešení.

Sdílet

V souvislosti s loňským vstupem zahraničního investora New Frontier Holding do Profinitu a následným rozšířením obchodních aktivit se Profinit rozhodl posílit spolupráci se společností Cognos. Svůj dosavadní status Silver Consulting Partner zvýšil na Gold Reseller Partner, jež je druhým nejvyšším možným stupněm partnerství s Cognosem. Profinit se tak stal jedním ze tří hlavních partnerů Cognosu na českém trhu.

„Cognos je v současné době leaderem na trhu nástrojů pro reporting, proto si jej Profinit zvolil jako nosnou technologii pro oblast Corporate Performance Management,“ říká výkonný ředitel společnosti Profinit Tomáš Pavlík a dodává: „Profinit disponuje kvalitním týmem specialistů na oblast CPM, kteří mají s používáním nástrojů Cognos mnohaleté zkušenosti zejména z prostředí finančních a telekomunikačních společností.“

Cognos 8 Business Intelligence poskytuje komplexní soubor nástrojů na pokrytí celé oblasti Business Intelligence společnosti, mezi které patří tvorba reportů, analýzy nad daty, scorecardy, dashboardy, business event management a datová integrace – to vše postavené na jednotné architektuře. Konzultanti Profinitu získali mnoho zkušeností při práci na projektech v oblasti bankovního sektoru, jež zahrnují např. analýzy a identifikace klíčových ukazatelů, tvorbu analytických databází, navrhování datového modelu a především tvorbu reportů ve všech nástrojích Cognos 8 Business Intelligence.

Reportingové nástroje Cognos umožňují firmám zvyšovat výnosy na zákazníka a produkt, snižovat rizika, plnit povinnosti v oblasti compliance či zvýšit spolehlivost rozpočtů a finančních předpovědí. Nástroje jsou využívány především společnostmi z oblasti poskytování finančních služeb. V Evropě a USA využívá reportingové nástroje Cognosu 9 z 10 bank a 6 z 10 pojišťoven. Také v České republice používá řešení Cognos převážná většina předních hráčů na poli financí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).