Hlavní navigace

Profinit uzavřel partnerství se společností Systematic

[Tisková zpráva] Praha, 19. května 2008 – Systematic Software Engineering, největší soukromý poskytovatel softwarových řešení na dánském trhu, si zvolil Profinit za svého historicky prvního outsourcingového partnera pro spolupráci v oblasti vývoje softwaru. Dvouletá rámcová smlouva vstoupila v platnost v březnu 2008.

Sdílet

„Strategickým cílem společnosti Systematic je neustále zvyšovat kvalitu, produktivitu a stabilitu vývojového procesu, což se promítlo i do výběru outsourcingového partnera. Hledali jsme společnost s odpovídajícím know-how a kapacitami pro outsourcing části našich projektů v oblasti vývoje softwaru. Do užšího kola výběrového řízení byly vybrány tři české IT společnosti, ze kterých vzešel Profinit jako vítěz. Přesvědčil nás nejen kvalitou svého softwarového procesu, ale také silnými referencemi a firemní kulturou,“ uvedl Morten Granum-Jensen, Business Unit Director společnosti Systematic.

Systematic klade na kvalitu procesu vývoje softwaru velký důraz. Společnost dosáhla pátého, tedy nejvyššího stupně CMMI (Capability Maturity Model Integration), mezinárodně uznávaného modelu vyhodnocování kvality procesů. Získání certifikace CMMI 5, již má v Evropě pouze pět firem, obnáší splnění stovky kritérií zajišťujících efektivitu procesů vývoje a údržby softwaru. Pro zákazníky to v konečném důsledku znamená, že dostanou software v požadované kvalitě a čase.

„Spolupráce se společností Systematic přinese Profinitu možnost podílet se na sofistikovaných vývojových projektech, a to nejenom v nám již známých oblastech financí a státní správy, ale také v nových sektorech jako je zdravotnictví či obrana,“ uvedl Tomáš Pavlík, výkonný ředitel Profinitu.

O společnosti Systematic
Systematic je přední dánský systémový integrátor a dodavatel softwaru. Společnost s téměř 500 zaměstnanci se zaměřuje primárně na komplexní kritická IT řešení pro oblast zdravotnictví a obrany. Poskytuje rovněž consulting a integrační služby v řadě odvětví. Cílem služeb a produktů je usnadňovat kritické rozhodování. Systematic sídlí v Dánsku, pobočky má ve Velké Británii, Spojených státech amerických a Finsku. Více informací naleznete na www.systematic.dk.

O společnosti Profinit
Společnost Profinit byla založena v roce 1998 v Praze, pobočku má v Bratislavě. Profinit poskytuje konzultační služby a IT řešení, kterými zvyšuje výkonnost svých zákazníků – velkých korporací a institucí z finančního sektoru, telekomunikací, dopravy a státní správy. Profinit představuje špičku na trhu v oblasti vývoje informačních systémů na zakázku a řešení v oblastech Business Intelligence a Enterprise Content Management. V roce 2008 Profinit navázal na úspěšnou spolupráci s vysokými školami z předchozích let a vyhlásil za jejich podpory již 2. ročník soutěže o nejlepší diplomovou práci v oblasti Software Engineering a Computer Science. V říjnu 2007 se Profinit stal členem nadnárodní společnosti New Frontier Holding. Více informací o společnosti a poskytovaných službách naleznete na www.profinit.cz.