Hlavní navigace

Profinit vstupuje v rámci holdingu NFH na rumunský IT trh

[Tisková zpráva] Praha, 3. prosince 2008 – New Frontier Holding (NFH) získal po Profinitu svého druhého člena – je jím rumunská společnost ROMSYS, třetí největší systémový integrátor v Rumunsku. Pro Profinit tato akvizice otevírá nové možnosti spolupráce a také vstupu na rumunský trh.

Sdílet

Smlouvu o převzetí stoprocentního podílu ve společnosti ROMSYS podepsal NFH 19. prosince 2007. „Získání společnosti ROMSYS je důležitým krokem k dosažení našeho cíle vybudovat v regionu střední a východní Evropy silnou skupinu IT firem, která bude schopna poskytovat svým zákazníkům komplexní služby na špičkové úrovni. Rumunsko je dynamicky rostoucí trh, který považujeme pro cíle NFH za klíčový. Jsme přesvědčeni, že ROMSYS se stane pevným základem pro budování holdingu,“ vyjádřil své uspokojení se získáním druhého člena během tří měsíců Branislav Vujovič, generální ředitel NFH.

ROMSYS bude, stejně jako Profinit, nadále fungovat jako autonomní společnost pod svojí stávající značkou. Členství v holdingu umožní Profinitu a ROMSYSu vzájemně sdílet jejich know-how a poskytovat zákazníkům komplexnější služby. „Pro Profinit se přistoupením firmy ROMSYS do holdingu NFH otevřel nový obrovský trh. Od naší spolupráce si slibujeme možnosti exportu našich služeb a řešení zejména v oblasti datových skladů a business intelligence,“ přibližuje Tomáš Pavlík, výkonný ředitel a spolumajitel společnosti Profinit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).