Hlavní navigace

Profinit vyhlašuje druhý ročník soutěže IT diplomka roku

[Tisková zpráva] Společnost Profinit, s.r.o. za podpory vysokých škol zahájila již druhý ročník soutěže o nejlepší diplomovou práci v oblasti Software Engineering a Computer Science. Vítěz soutěže získá 100 000 Kč.

Sdílet

Praha, 9. ledna 2008 – Společnost Profinit, s.r.o. ve spolupráci s vysokými školami zahájila již druhý ročník soutěže IT diplomka roku, který navazuje na úspěšný první ročník soutěže v minulém roce, kterého se účastnilo na padesát studentů.

Soutěže se mohou účastnit studenti českých a slovenských vysokých škol, kteří ve školním roce 2007/2008 napíší diplomovou práci na téma z oblasti Software Engineering nebo Computer Science a do 30. května 2008 odevzdají přihlášku. Tomáš Pavlík, výkonný ředitel a spolumajitel společnosti Profinit, komentuje zahájení druhého ročníku následovně: „První ročník soutěže hodnotíme jako mimořádně úspěšný co se týče počtu přihlášek, tak i kvality diplomových prací. Jedním z hlavních cílů od začátku je, aby projekt dlouhodobě podporoval technické vysoké školství a motivoval studenty k věnování většího úsilí do studia, které mohou následně uplatnit v praxi. Věříme, že se nám tento cíl podaří naplnit. “

Vítěz soutěže, kterého vybere odborná porota složená ze zástupců soukromých firem i akademické sféry, obdrží finanční odměnu v hodnotě 100 000 Kč. Další zajímavé práce mohou získat speciální ceny partnerů soutěže v hodnotě 20 000 Kč. Odměněni budou také vedoucí vítězných prací a katedry oceněných studentů získají finanční příspěvek na nákup literatury či jiných pomůcek pro zkvalitnění výuky. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne 17. září 2008.

Hlavním organizátorem soutěže je firma Profinit, s.r.o. Více informací o soutěži, partnerech projektu a spolupracujících vysokých školách je k dispozici na adrese: www.it-diplomkaroku.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).