Hlavní navigace

Prognózy společnosti Kingston Technology pro vývoj trhu v roce 2011 v reakci na explozivní nárůst objemů dat a zájem o inteligentní osobní zařízení

[Tisková zpráva] John Tu, prezident a spoluzakladatel společnosti Kingston, rozebírá trendy v oblasti virtualizace, iPadů, SSD disků a pamětí

Sdílet

Sunbury-on-Thames, UK – 17.prosince 2010 – John Tu, prezident a spoluzakladatel společnosti Kingston Technology, největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, popisuje své prognózy pro rok 2011 v souvislosti s tím, jak se firmy a spotřebitelé budou přizpůsobovat možnostem nových a inteligentních zařízení, která jsou určena pro zvládání mohutné exploze objemů dat. Pan Tu spatřuje vývoj v oblasti pevných paměťových úložišť SSD (solid state drive), rostoucího přijetí cloudů a nutnosti na straně uživatelů měnit způsoby, jimiž spravují a ukládají data, jako klíčové body zájmu na příští rok. 

Revoluce ve využívání SSD disků

Ať již šéfové  IT oddělení plánují na příští rok nebo dva cokoli, musejí důklad­ně prozkoumat dopady, jež na zaručení  úspěchu jejich obchodní strategie mohou mít technologická  řešení založená na využití pamětí typu NAND/flash. V roce 2010 dosáhly technologie SSD zlomového bodu, když jejich širší přijetí, posílené potřebou zvyšovat výkon klientských zařízení, vyústilo v rychlé sníženy ceny za gigabyte. Očekáváme, že tento trend bude v roce 2011 pokračovat s tím, jak firmy budou přecházet na SSD s cílem zvýšit výkon těchto klientských počítačů a současně hledat způsoby, jak „vyždímat“ stávající počítače ještě o něco déle. Podniky budou moci těžit nejen z rychlé návratnosti takové investice (ROI – Return on Investment), ale současně zaznamenají vyšší výkonnost svých zaměstnanců. 

Vzhledem k neustále rostoucím objemům dat předpokládáme, že během pěti příštích let se SSD disky stanou hlavní formou ukládání dat na klientských počítačích, zejména v obchodní sféře. K tomu je potřeba dodat, že rovněž očekáváme, že SSD a tradiční HDD disky budou nějakou dobu existovat souběžně ve spotřebitelské sféře (kde například migrace na řešení v podobě cloudů může trvat déle), přičemž SSD disky pomohou zvyšovat výkon při bootování, činnosti operačních systémů a náročných aplikací a HDD budou nadále sloužit pro ukládání dat. 

V roce 2011 dojde k většímu rozšíření rozhraní SATA 3.0, bude se dále rozvíjet technologie SSD a následně se navždy změní způsob koncepce počítačových systémů, především v průmyslovém prostředí a u samostatných počítačových zařízení. Integrace nových SSD disků v malém provedení do přístrojů, které jsou řízeny počítačem, umožní odvětvím jako je automobilový průmysl nebo výroba a aplikacím jako například bankomaty a kabelové uzavřené televizní okruhy využít vyšší výkon, sníženou poruchovost oproti tradičním HDD a vysokou odolnost, což vše přispěje k prodloužení životnosti daných systémů. 

Prozkoumávání  potenciálu virtualizace pamětí

O využívání cloudů se několik posledních let hojně diskutuje a přestože očekávání byla značná, jejich uplatnění zatím poněkud pokulhává. Navzdory znatelnému vývoji v přijímání softwaru SAP poskytovanému jako služba (software as a service – SaaS) a většímu množství aplikací na trhu je ještě nutné pracovat na odstranění překážek, jakými jsou například propustnost datových center a zabezpečení dat, než budeme svědky masového přijetí tohoto konceptu. V roce 2011 zažijeme větší poptávku po virtualizaci vzhledem k tomu, jak na obchodních trzích roste obliba výhod řešení „dosáhnout více s méně prostředky“ díky využití prostředí s virtuálními servery. V návaznosti na rostoucí virtualizaci, budou základní komponenty jako procesory a paměti středem pozornosti, protože firmy budou hledat efektivní způsoby, jak se vypořádat s neustále většími objemy dat. 

Rychlý  nástup technologie USB 3.0

Skutečnost, že rozhraní  USB 3.0 má teoreticky 10× větší rychlost přenosu dat než USB 2.0, znamená, že technologie USB se nyní stává schůdnou variantou pro externí ukládání dat. Když si někdo například koupí USB disk s kapacitou 64 GB nebo více, nebude to kvůli zkopírování několika fotografií. Bude spíše chtít zálohovat harddisky, kopírovat kompletní sbírky hudby a filmů a tisíce fotografií. Trhy v roce 2011 zaplaví základní desky standardně vybavené rozhraním USB 3.0, což ještě více uspíší přijímání disků s USB 3.0, které se stanou preferovanou volbou pro osobní ukládání dat z mobilních zařízení a zálohování velkých objemů dat. 

Úloha USB

Podle dostupných údajů  si lidé letos z internetových portálů stáhli více než 3 miliardy aplikací a 10 miliard skladeb z iTunes, což potvrzuje, že vytvářejí, sdílejí a používají mnohem více obsahu než kdykoli dříve. Objem stahovaného obsahu bude dále růst a úloha rozhraní USB se bude postupně vyvíjet – původní čistě ukládání dat se bude proměňovat na aktivní a zásadní roli jako součást života spotřebitelů a bude jim umožňovat snadno a spolehlivě sdílet, přesouvat a ukládat data – kdykoli a kdekoli. 

Přenosné  tablety a jejich potenciál pro ukládání  dat

Trh s přenosnými tablety se teprve začíná rozbíhat díky uvedení iPadu a dalších podobných zařízení v podobě tabletů. Úkolem těchto inteligentních zařízení je vytvářet nové zážitky a způsoby interakce lidí a obsahu, k němuž mají kdykoli a kdekoli okamžitý přístup. Jedním z omezení tabletů, které jsou v současné době k dostání, je malá kapacita vestavěné paměti. To otevírá pro rok 2011 příležitosti většího rozšíření pamětí typu flash, které tak mají ohromný potenciál při využití jako přídavné externí zařízení pro ukládání dat z těchto „osobních společníků“. Spotřebitelé budou pečlivě sledovat, jaké druhy externího ukládání dat mohou využívat ve spojení s jejich tabletem tak, aby splnily jejich potřeby, přičemž mezi hlavní parametry pro výběr bude patřit vysoká přenosová rychlost a přidané možnosti zabezpečení dat. 
 
 

O společnosti Kingston Technology Company, Inc.  

Společnost Kingston Technology Company, Inc. je největším nezávislým výrobcem paměťových produktů na světě. Kingston vyvíjí, vyrábí a zajišťuje distribuci paměťových produktů pro stolní počítače, notebooky, servery a tiskárny, dále flash pamětí pro PDA, mobilní telefony, digitální fotoaparáty a MP3 přehrávače. Společnost Kingston má díky celosvětové síti dceřiných a přidružených společností výrobní závody v Kalifornii, na Taiwanu a v Číně a její obchodní zastoupení jsou ve Spojených státech, v Evropě, Rusku, Turecku, na Ukrajině, v Austrálii, Indii, Taiwanu, Číně a Latinské Americe. Další informace můžete získat na telefonním čísle +44 (0)1932 738888 nebo na internetové adrese www.kingston.com/e­urope
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).