Hlavní navigace

Programové změny na Radiožurnálu od ledna 2011

[Tisková zpráva] Posílení moderátorského týmu o Jana Pokorného a Lucii Výbornou, rozšíření aktuálního zpravodajství ve večerním vysílání a pravidelné Glosy Dominika Duky – to jsou hlavní změny, se kterými přichází od ledna 2011 vlajková loď Českého rozhlasu – Radiožurnál.

Sdílet

Jan Pokorný, který byl zpravodajem Českého rozhlasu ve Francii, bude moderovat ve všední dny od 5 do 9 hodin Ranní Radiožurnál. Po něm usedne do studia Dopoledního Radiožurnálu Lucie Výborná, která byla rok na soukromém pobytu v Moskvě. „Honza Pokorný i Lucka Výborná jsou osobnosti, jaké v českých rádiích nemají obdobu, proto jsem ráda, že se oba po ročním pobytu v zahraničí vracejí na moderátorské posty. Radiožurnál bude mít nepochybně nejkvalitnější moderátorský tým ze všech rádií v České republice,“ říká ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová. Podoba a programová náplň se u těchto hlavních vysílacích bloků měnit nebude, hlavními prioritami Ranního Radiožurnálu zůstávají zpravodajství, informace o počasí a dopravě a Ranní interview.

Petr Král, který letos promlouval k posluchačům ráno, se stěhuje na odpolední čas 12.30–15.00. Zbytkem odpoledne až do 18.00 bude posluchače provázet Hanka Shánělová.

Živě moderované bude od ledna nově i večerní vysílání ve všední dny. V nově zaváděném Večerním Radiožurnálu (20.00–23.00 hod.) se budou střídat Jiří Chum, Daniela Karafiátová a Michaela van Erne. Tento proud nahradí ve všední den ve vysílání bloky monotematických hodinových pořadů. Jde o změnu ve prospěch aktuálního zpravodajství. „Chceme mít možnost i večer rychle reagovat na nejnovější události, aktuální zpravodajství je jednoznačnou prioritou Radiožurnálu,“ vysvětluje Hana Hikelová a doplňuje, že předtočené pořady už ve všednodenním vysílání nebudou mít své místo: „V oblasti zpravodajství je Radiožurnál jedničkou v českém éteru, posluchači oceňují jeho důvěryhodnost, kvalitu a rychlost. Pokud se v Česku nebo ve světě stane cokoliv zásadního, musejí mít jistotu, že Radiožurnál je o tom bude 24 hodin denně aktuálně informovat.“

Tematika blokových pořadů ale z vysílání stanice rozhodně nezmizí. Posluchači dále uslyší informace o vědě, technice, designu, ale i záchranných složkách nebo reportáže a příspěvky určené tělesně a zrakově postiženým.

Součástí Večerního Radiožurnálu zůstává publicistický pořad Stalo se dnes. Reprízu 20 minut Radiožurnálu, která se vysílala od 21.30, si mohou posluchači naladit po půlnočních rozšířených zprávách. Vysílání pro národnostní menšiny se přesouvá na víkendové večery. V sobotu po dvacáté hodině se ozvou moderátoři O Roma vakeren, v neděli ve stejný čas slovenského Stretnutie. O hodinu později bude Radiožurnál vysílat velmi úspěšné Příběhy 20. století (sobota) a diskusní pořad Radiofórum (neděle). Ve 22.05 začnou po oba dva dny Doteky víry, repríza Zápisníku zahraničních zpravodajů se odsunula na půlnoc. V sobotu jí bude předcházet hudební pořad Naživo, v neděli Týden v kultuře Jany Klusákové.

Novinkou ve víkendovém vysílání bude pravidelná Glosa Dominika Duky, kterou Radiožurnál zařadí každou neděli v 8.20.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).