Hlavní navigace

Programové změny v multiplexu B

[Tisková zpráva] Na základě rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dojde dne 1.1.2006 v multiplexu „B“ k následujícím programovým změnám:

Sdílet

Vzhledem k tomu, že Rada s ČTÚ vyčlenila pro TV a R programy České televize (ČT 1, ČT 2, ČT 24), TV Nova a Českého rozhlasu (ČRo 1, ČRo 2) multiplex „A“, který od 21.10. 2005 zahájil řádné vysílání, bude k výše uvedenému datu ukončeno vysílání těchto programů v multiplexu „B“. Současně ukončí své vysílání i rozhlasové programy Classic FM a Expresradio a vzhledem k neuzavřené dohodě dočasně i TV program TOP TV.

Nově budou do multiplexu „B“ zařazeny TV programy: hudební televize Óčko (vysílá již od prosince) a parlamentní kanál 24.cz. Během února bude nově zařazen i slovenský zpravodajský program TA 3.

Stávající digitální vysílání firmy Czech Digital Group, a.s na 46. kanále v Praze, je podle podmínek stávající licence udělené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání stále pouze ZKUŠEBNÍ a může být kdykoliv přerušeno nebo omezeno a to změnou obsahu nebo snížením vysílacího výkonu. Důvodem může být testování nových systémů nebo případné poruchy prozatím nezálohovaného systému.

Vzhledem k velkému zájmu diváků se firma Czech Digital Group, a.s. snaží omezovat provoz vysílání co nejméně a případné výluky jsou plánovány převážně v časech pravidelné pracovní doby. Plánované výluky a případná omezení provozu naleznete zde a případné dotazy, připomínky nebo zkušenosti s příjmem vysílání napište zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).