Hlavní navigace

Prohlášení generálního ředitele ČT

[Tisková zpráva] Generální ředitel České televize Jiří Janeček považuje za nezbytné učinit následující prohlášení v reakci na včerejší veřejné prohlášení vrchního a programového ředitele Františka Lamberta pro Radu České televize v souvislosti s jeho formálním členstvím v Lidových milicích:

Sdílet

1. „Jsem si vědom, jaké právní důsledky z toho pro Českou televizi vyplývají. Návrh řešení vzniklé situace vyžaduje předchozí projednání Radou České televize, proto jej předložím na jejím nejbližším zasedání.

2. Zaměstnavatel ze zákona nemůže ve vztahu k osobě zaměstnance v obdobné záležitosti poskytovat další informace, a proto nemohu a nebudu toto blíže komentovat.

3. Současně považuji za správné vyzvat sdělovací prostředky i veřejnost, aby vzhledem k nelehkému životnímu příběhu Františka Lamberta a prospěšné práci, kterou pro Českou televizi odvedl, nesoudily podle principu kolektivní viny.

4. Snažím se vytvořit určitý lidsky přijatelný prostor pro takové vyřešení vzniklé situace, které neuvrhne Českou televizi čtyři roky zpět. Zároveň však odmítám pokusy převádět ryze osobní personální problém, který musí být vyřešen podle zákona, do roviny opětovného rozpoutávání „boje pro, či proti České televizi“. Vedu kvalitní tým odborníků, kteří nedopustí zpochybňování televize veřejné služby, ať již jde například o aktuální hrozbu omezení dostupnosti vysílání programů ČT1 a ČT2, anebo o jiné důležité otázky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).