Hlavní navigace

Prohlášení Martina Mrnky ke změnám v televizi Z1

[Tisková zpráva] PRAHA (30. června 2009) – V souvislosti se změnou na pozici generálního ředitele Z1 a změnou v představenstvu a dozorčí radě První zpravodajské a.s. si vám dovolujeme nabídnout následující prohlášení Martina Mrnky.

Sdílet

„Především chci poděkovat svému týmu, s nímž se nám podařilo během uplynulých let televizi Z1 rozjet a od loňského startu z ní vybudovat profesionální stanici, která si zakládá na seriózním a vyváženém zpravodajství. Zpravodajská televize na komerčním principu je standardem skoro ve všech evropských zemích a jsem rád, že jsme to byli právě my, kdo mohl tento standard do České republiky zavést. Svému nástupci Zdeňku Šámalovi přeji, aby se mu podařilo projekt Z1 úspěšně protáhnout nelehkým obdobím ekonomické krize a propadu televizní inzerce.“

Na základě organizačních změn přechází Martin Mrnka z pozice generálního ředitele televize Z1 do dozorčí rady vlastníka licence akciové společnosti První zpravodajská. Zároveň na nejbližší valné hromadě opustí svoji pozici člena představenstva. Novým generálním ředitelem Z1 a členem představenstva se stává Zdeněk Šámal.