Hlavní navigace

Projekt Bezpečně online má úspěch

[Tisková zpráva] Stačilo několik týdnů a projekt Bezpečně-online, který spustila Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu, vzbudil velký zájem škol, dětí a rodičů. Od startu vzdělávacího webu www.bezpecne-online.cz, který radí, jak bezpečně používat internet, navštívilo stránky více než 20 tisíc unikátních návštěvníků. Do vědomostní soutěže o hodnotné ceny se navíc během měsíce zapojila téměř desetina všech českých základních škol.

Sdílet

„Je dobře, že si především mladí našli na tyto stránky cestu. Děti tak mohou předejít různým nástrahám internetu a také se ho naučí efektivně využívat. Dozví se důležité informace o závislosti na internetu, obraně proti kyberšikaně, nebo třeba zásadách online nakupování,“ přiblížil obsah stránek Martin Kovář, ombudsman Poštovní spořitelny.

Projekt běží šest týdnů a za tu dobu jeho stránky navštívilo přes 20 tisíc unikátních návštěvníků. „Navíc ve školách surfují děti po internetu z jedné IP adresy, jinak by číslo bylo ještě mnohem vyšší,“ připomněl Pavel Vichtera, koordinátor Národního centra bezpečnějšího internetu. Do vědomostní soutěže PaySec Cup o zájezd do Tropical Islands se zatím zapojilo celkem 359 škol, což je téměř desetina základních škol v ČR. O hodnotné ceny tak bojuje přes sedm tisíc žáků ze 664 tříd.

Poštovní spořitelna spustila vzdělávací web Bezpečně-online pro děti, rodiče a učitele. Cílem projektu je šířit povědomí o bezpečnějším používání internetu mezi mládeží. Na webu jsou k dispozici také informace o bezpečném používání finančních online služeb či aktivní ochraně soukromých informací. Stránky také poskytují učitelům základní metodickou podporu pří výuce, rodičům zase pomáhají zorientovat se v online světě dětí a v nových technologiích. Aktuálně učitelé na stránkách najdou výukový materiál o kyberšikaně.