Hlavní navigace

PROJEKT DO HLUBIN HISTORIE VE FINÁLE

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 24. července Český rozhlas uzavře pátrání po potopeném tanku v oblasti Dolního Žlebu Labe. Labské dno nemusí ukrývat jen tank, ale může skrývat i další tajemství. Objevte je s námi!

Sdílet

„Do hlubin historie“ vytipovány místa, kde by se mohly skrývat předměty velkých rozměrů. „V úterý 22. 7. 2008 prozkoumáme tyto úseky pomocí magnetometru, který určí, zda jsou některé objekty ocelové či železné. Následně během čtvrtečního dopoledne (tj. 24. 7.) prohledají potápěči koryto řeky v určeném místě,“ upřesnil autor projektu Petr Slavík z Českého rozhlasu Online.

Můžete být u toho díky živému rozhlasovému přenosu na stanici Českého rozhlasu Leonardo ve čtvrtek 24. 7. od 9 do 11 hodin a také prostřednictvím webové kamery na adrese projektu: www.rozhlas.cz/tan­k.

Projekt Do hlubin historie můžete sledovat prostřednictvím nejrozsáhlejší flashové aplikace v dějinách rozhlasu na adrese: www.rozhlas.cz/tank již od počátku května. Najdete zde více než 70 videí, rozsáhlou fotogralerii, bonusy, diskuze na různá témata a anketu.

Na základě informace o údajném potopeném tanku, který měl začátkem května 1945 sjet do koryta řeky Labe a dosud se skrývá na jejím dně, jsme začali pátrat po možných svědectvích a souvislostech.

Tým redaktorů Českého rozhlasu Online a Leonardo společně se spolupracovníky ze Státního podniku povodí Labe a Vojenského historického ústavu bude po celou dobu hledání v oblasti Dolního Žlebu na místě a k dispozici pro rozhovory.