Hlavní navigace

Projekt Internet pro seniory získal prestižní ocenění Human Resources Excellence Award

[Tisková zpráva]

Sdílet

Projekt Internet pro seniory získal prestižní ocenění Human Resources Excellence Award

Společnost Oracle Czech, s r.o., česká pobočka společnosti Oracle Corporation (NASDAQ: ORCL), zvítězila spolu se svými partnery v letošním ročníku soutěže Human Resources Excellence Award, která oceňuje nejlepší projekty a profesionály v oblasti rozvoje lidských zdrojů, kteří nejvíce přispěli k rozvoji svého podniku, profese a společnosti. Cenu každoročně uděluje nezisková organizace Česká společnost pro rozvoj lidských zdrojů (ČSRLZ), jejíž cílem je sdružit odborníky a zvýšit povědomí české veřejnosti o procesním řízení podniků v personální oblasti.
Společnost Oracle zabodovala s projektem Internet pro seniory, na kterém spolupracuje společně s obecně prospěšnou společností Internet pro všední den a společností Oxygen. Do dnešního dne se projektu zúčastnilo již několik stovek seniorů. Jde o ojedinělé vzdělávací kurzy založené na principu setkání dvou generací. Děti ze základních škol učí v rámci sady kurzů občany starší 60 let základům práce s počítačem, emailové komunikaci a zacházení s internetem.
Tato netradiční výměna informací má hned dvojí efekt: pomáhá dětem osvojit si základy pedagogiky a seniorům naučit práci s moderním médiem a zmírnit tím míru jejich sociální izolace a generační propasti. Navíc dětští koučové pomáhají snázeji odstranit pochopitelné bariéry seniorů vůči moderním technologiím a postupně jim vysvětlují nejen jak internet a elektronické vzdělávání používat, ale také ukazují výhody, které moderní technologie do života přináší.
Po skončení kurzů mohou mohou senioři pokračovat elektronickou formou vzdělávání pomocí počítače a internetu. Elektronické kurzy fungují pomocí vzdělávacího systému Oracle iLearning a nabízí je firma Gopas na MS Word a MS Excel.
Projekt Internet pro seniory prosazuje aktivní účast seniorů na společenském životě v České republice, odstraňuje jejich strach z informačních technologií a především jim pomáhá objevit a využívat možnosti, které internet v dnešní době nabízí (ebanking, vyhledávání informací, emaily apod.).